Polestar, 2030 Yılına Kadar Karbon Nötr Olmak İstiyor

blank
Polestar, 2030 Yılına Kadar Karbon Nötr Olmak İstiyor

İçerik: Polestar, 2030 Yılına Kadar Karbon Nötr Olmak İstiyor

Polestar, 2030 Yılına Kadar Karbon Nötr Olmak İstiyor:

Volvo’nun performans EV yan kuruluşu Polestar’ın, kendinden önceki tüm elektrikli otomobil üreticilerinden daha çevreci olmak için adımlar attığı bildiriliyor. Polestar, şirketin yıllık inceleme ve sürdürülebilirlik raporunun ilk yayınının bir parçası olarak Çarşamba günü, 2030 yılına kadar yalnızca karbon nötr araçlar üretmeyi planladığını duyurdu.

Polestar CEO’su Thomas Ingenlath’ın “cop-out” olarak gördüğü bir uygulama olan üretim zincirinden karbondioksit emisyonlarını dengelemenin bir yolu olarak ağaç dikmek yerine, şirket bunun yerine otomobillerinin üretilme şeklini değiştirerek emisyonları azaltacaktır. . Bu, Polestar’ın tedarikçilerden perakendecilere kadar tüm üretim sürecini içerecektir.

Polestar’ın Sürdürülebilirlik Başkanı Fredrika Klarén, Çarşamba günkü basın açıklamasında, “Biz elektrikliyiz, bu nedenle yanmalı motorların toksik emisyon üretmesi konusunda endişelenmemize gerek yok – ancak bu işimizin bittiği anlamına gelmiyor” dedi. “Artık araçlarımızın üretiminden kaynaklanan tüm emisyonları ortadan kaldırmak için çalışacağız. Şimdi, otomobil üreticileri için tarihi ve heyecan verici bir zaman, anı yakalamak, daha iyisini yapmak ve iklime duyarlı, dairesel ve güzel arabalar hayalini inşa etmeye cesaret etmek için bir fırsat. “

Bu hareket, küresel otomotiv endüstrisi eylemini temizlemek için çabalarken ve bireysel otomobil üreticileri kendilerini elektrikli ve sürdürülebilir bir gelecek için hızla şekillenmekte olan şeyde konumlandırırken geliyor. Geçtiğimiz birkaç yıl, çevre savunucularına, Volkswagen’in sektördeki dizel emisyon standartlarını aşmak için bir yazılım hilesi kullandığı 2015 Dieselgate skandalı veya Trump yönetiminin Obama dönemi emisyon kurallarını geri almak için Quiotian arayışı gibi bir takım zorluklar sundu. California’nın önerilen ulusal yakıt verimliliği standartları nedeniyle eski yönetim aleyhine açtığı dava.

Polestar’ın bu on yılın sonunda karbon nötr hayallerini gerçekleştirmek için atmayı planladığı somut adımlar konusunda ayrıntılar hâlâ yetersiz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Polestar, 2030 Yılına Kadar Karbon Nötr Olmak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Audi’nin Yeni Q3 SUV’si Türkiye’de Satışa Başladı

Audi’nin Yeni Q3 SUV’si Türkiye’de Satışa Başladı: Audi’nin yeni Q3 çok yönlü bir SUV’si Türkiye’de …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör