Samsung, İlk Çeyrek Karının% 44 Artmasını Bekliyor

blank
Samsung, İlk Çeyrek Karının% 44 Artmasını Bekliyor

İçerik: Samsung, İlk Çeyrek Karının% 44 Artmasını Bekliyor

Samsung, İlk Çeyrek Karının% 44 Artmasını Bekliyor:

Samsung, muhtemelen salgın sırasında bilgisayarlara ve ev aletlerine olan güçlü talep nedeniyle, ilk çeyrek karında sağlıklı bir sıçrama bekliyor.

Koreli elektronik devi Salı günü yaptığı açıklamada, 31 Mart’ta sona eren üç aylık dönemdeki karının, bir önceki yıla göre% 44 artışla yaklaşık 9.3 trilyon won (8.3 milyar $) olacağını söyledi. Şirket ayrıca, bir önceki yıla göre yaklaşık% 17 artışla 65 trilyon won (58 milyar $) rekor gelir elde etmeyi bekliyor.

Bu ayın ilerleyen saatlerinde tam kazançların öncesinde Perşembe günü yayınlanan kazanç kılavuzu, belirli bölünmüş sonuçlar sağlamadı.

Görünen toparlanma, mobil iş satışlarının “yıl sonu sezonundaki yoğun rekabet” nedeniyle dördüncü çeyrekte% 11 gerilemesinin ardından geldi. Samsung, Ocak ayında yaptığı açıklamada, o ayın başlarında tanıttığı Galaxy S21 serisinin ilk çeyrekte sonuçlarını artırmasını beklediğini söyledi.

Samsung, rekabeti gibi koronavirüs salgını ve tüketiciler üzerindeki etkisiyle boğuşuyor. COVID-19 ilk yayılmaya başladığında, hastalıkla ilgili endişeler, dünyanın dört bir yanındaki insanlar sahip oldukları cihazın yeterince iyi olduğuna karar verdikçe telefon satın alımlarında çarpıcı bir yavaşlamaya neden oldu.

Bu arada, bilgisayarlar ve TV’ler, insanların evde sıkışıp kaldıkları sıcak ürünler oldu ve cihazlar tüketicilerin ancak bu kadar uzun süre erteleyebilecekleri satın almalar. Samsung, veri merkezleri ve tüketici cihazları için bellek depolaması sağlayan bileşenlerinin yanı sıra tüm bu ürünlere yönelik artan talepten faydalandı. Ancak Samsung, bu ayın başlarında, çiplere yönelik “sağlam” talebe rağmen, ilk çeyrek rakamlarının işlemcileri için yeni üretim hatlarıyla ilişkili maliyetlerden zarar görmesini beklediğini söyledi.

Samsung ayrıca bazı mobil ürünleri için stratejisini değiştirmek zorunda kaldı, Galaxy S21’i normalden bir ay önce piyasaya sürdü ve geçen yıllardan daha düşük bir fiyatla sunan Galaxy S20, her model bir önceki modelden 200 $ daha ucuza satıldı. Şirket, düşük fiyat etiketinin, cihazlarını yükseltmeyi geciktiren alıcıları çekmesine yardımcı olacağını umuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, İlk Çeyrek Karının% 44 Artmasını Bekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör