Sennheiser’ın Yeni Mikrofonu Telefon ve Kameralarla İyi Çalışıyor

blank
Sennheiser’ın Yeni Mikrofonu Telefon ve Kameralarla İyi Çalışıyor

İçerik: Sennheiser’ın Yeni Mikrofonu Telefon ve Kameralarla İyi Çalışıyor

Sennheiser’ın Yeni Mikrofonu Telefon ve Kameralarla İyi Çalışıyor:

Sennheiser, popüler kameraya monte edilmiş MKE 400 av tüfeği mikrofonu ve yeni telefon dostu lavaliere mikrofonları için bir güncelleme de dahil olmak üzere, yaratıcıların tüketici düzeyindeki kameralar ve telefonlarda kullanmaları için bazı yeni mikrofonlar sunuyor.

Güncellenmiş MKE 400 av tüfeği mikrofonu, önceki sürümden birçok yönden bir yükseltme gibi görünüyor – bir ön cam (aynı zamanda tüylü bir rüzgar çorabı ile birlikte gelir), yerleşik bir kulaklık girişi ve kutsanmış bir şekilde içeren yeni bir tasarıma sahiptir. , kameranızla otomatik olarak açılıp kapanabilir. Ayrıca, artık gerçekten havadar olduğu zamanlar için ücretsiz bir rüzgar engelleyici ile birlikte geliyor. Bu, kaydı bitirme sayınızı azaltmaya yardımcı olmalı, yalnızca umduğunuz sesi gerçekten yakalamadığınızı fark etmenize yardımcı olacaktır (daha önce kesinlikle yaptığım bir şey).

Ayrıca artık telefonlar veya tabletler gibi mobil cihazlarla çalışacak şekilde tasarlandı; hem DSLR’ler hem de aynasız kameralar için tasarlanmış standart bir TRS kablosunun yanı sıra bir telefonun kulaklık jakına takıldığında çalışması gereken bir TRRS kablosuyla birlikte gelir. Veya daha büyük olasılıkla 3,5 mm – USB-C veya Lightning adaptörü. Mikrofonun yerleşik kulaklık jakıyla, bir telefonla (veya yalnızca mikrofon girişi olan ve kulaklık çıkışı olmayan bir kamerayla) çekim yaparken bile izleme yapabilmelisiniz.

Yeni özellikler, Sennheiser’in mikrofonunu Rode’un en son mikrofonları için daha çekici bir rakip haline getirmeye yardımcı olmalı – MKE 400’ün otomatik açma / kapama olmaması ve nispeten modası geçmiş tasarımının eski versiyonu, Rode VideoMic Pro gibi bir şeye kıyasla zor bir satış yaptı. Sennheiser’ın pazarın geri kalanına yetiştiğini görmek güzel.

Bu arada, Sennheiser’in yeni XS Lav mikrofonları gömlek yakasına veya yakasına takılabilir ve daha iyi ses elde etmek isteyen ancak büyük bir shotgun tarzı mikrofon kullanmak istemeyen içerik oluşturucular için yararlı olabilir. Klipsli mikrofonların iki versiyonu vardır: biri 3,5 mm TRRS fişli ve diğeri telefon veya bilgisayarlarla dongle’sız kullanım için USB-C fişli. Sennheiser, daha önce Lightning ile takılan iPhone’lar için yaka mikrofonu yapmıştı, ancak artık yaygın olarak kullanılamıyor gibi görünüyor. (Gizemli bir şekilde tıpkı Apogee’de buna benzeyen bir tane bulabilirsiniz.)

USB-C sürümü, hem Android telefonlar hem de tek ses bağlantı noktalı bilgisayarlar için faydalı olacağından en yaygın şekilde uyumlu olmalıdır (örneğin, bir MacBook’un kullanımını zorlaştıran bir kombinasyon kulaklık jakına takmak kulaklık, ancak bunun yerine USB-C bağlantı noktasını kullanabilirsiniz). iPhone sahipleri, bir adaptör gerekmesine rağmen 3,5 mm konektörlü XS Lav’a bakmak isteyecekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sennheiser’ın Yeni Mikrofonu Telefon ve Kameralarla İyi Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla’nın Dojo Süper Bilgisayarı, Vizyon Merkezini Eğitecek

Tesla’nın Dojo Süper Bilgisayarı, Vizyon Merkezini Eğitecek: Tesla, bazı EV’lerinde radar sensörlerini aşamalı olarak devre …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör