Spotify, iOS ve Android’de Sesli Asistan Özelliği Sunacak

blank
Spotify, iOS ve Android'de Sesli Asistan Özelliği Sunacak

İçerik: Spotify, iOS ve Android’de Sesli Asistan Özelliği Sunacak

Spotify, iOS ve Android’de Sesli Asistan Özelliği Sunacak:

İOS ve Android’deki Spotify kullanıcıları, bir şeyi hızlı bir şekilde oynatmak için başka bir yola sahiptir. Ses akışı hizmetinin, mevcut sesli arama işlevini temel alarak eller serbest olarak çalıştırabileceğiniz bir uygulama içi ses asistanı vardır. “Hey, Spotify” uyandırma kelimesini söyledikten sonra, uygulamadan bir şarkıyı veya oynatma listesini çalıştırmasını veya belirli bir sanatçıdan müzik çalmasını isteyebilirsiniz.

Menünün sesli etkileşimler bölümünden açabileceğiniz özelliği kullanmak istiyorsanız Spotify’a mikrofonunuza erişim izni vermeniz gerekir. GSM Arena’nın da belirttiği gibi, Spotify’ın gizlilik politikası, hizmetin yalnızca siz uyandırma kelimesini söyledikten veya ses düğmesine dokunduktan sonra aramalarınızın kayıtlarını ve çeviri yazılarını sakladığını belirtir.

Tabii ki, bu Siri veya Google Assistant gibi sistem çapında bir ses asistanı değil. Yalnızca Spotify uygulamasını açtığınızda çalışır. Spotify, özelliği birkaç haftadır test ediyor ve şirket bunu daha geniş bir şekilde kullanıma sunuyor gibi görünüyor. Engadget, daha fazla ayrıntı için Spotify ile iletişime geçti.

Spotify’ın uygulama içi ses asistanı, Siri ve Google Asistan’ın halihazırda idare edemediği pek bir şey yapmıyor. Bununla birlikte, CarPlay, Android Auto ve Echo Auto ile rekabet edebilecek araçlar için uzun süredir söylentilere konu olan Spotify’s Car Thing’de ses kontrolünün yolunu açabilir. Son sızıntılar, Spotfify’ın hala Car Thing üzerinde çalıştığını öne sürdü, ancak zaman gerçekten piyasaya çıkıp çıkmadığını gösterecek.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, iOS ve Android’de Sesli Asistan Özelliği Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, TikTok Düet Tarzı Özellikleri Reels’e Getiriyor

Instagram, TikTok Düet Tarzı Özellikleri Reels’e Getiriyor: Instagram’ın kısa biçimli video bölümü Makaralar daha da …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör