WhatsApp’dan Yeni Covid-19 Çıkartmaları

blank
WhatsApp'dan Yeni Covid-19 Çıkartmaları

İçerik: WhatsApp’dan Yeni Covid-19 Çıkartmaları

WhatsApp’dan Yeni Covid-19 Çıkartmaları:

WhatsApp, kullanıcılarını COVID-19 aşısı almaya teşvik etmek ve dünya çapındaki sağlık çalışanlarına minnettarlık göstermek için Herkes İçin Aşılar adlı yeni bir çıkartma paketi çıkardı. Yeni etiket paketi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. WhatsApp, küresel kullanıcılarına doğrulanmış COVID-19 bilgileri ve kaynakları sunmak için 150’den fazla ulusal, eyalet ve yerel hükümetin yanı sıra WHO ve UNICEF gibi kuruluşlarla da ortaklık kurdu. WhatsApp’ta farklı kurumlar tarafından oluşturulan COVID-19 yardım hatları da aşı bilgileri ve kaydı sunmaya başladı.

WhatsApp’taki Herkes İçin Aşılar çıkartma paketi, WHO tarafından tasarlanan 23 farklı çıkartma getiriyor. Hem Android hem de iOS’ta indirilebilir ve insanların “COVID-19 aşılarının sunduğu olanaklar hakkında hissettikleri sevinci, rahatlamayı ve umudunu ifade etmelerine” izin vermeyi amaçlamaktadır. Yeni paketteki bazı çıkartmalar, WhatsApp kullanıcılarının sağlık çalışanları için minnettarlıklarını göstermelerine de olanak tanımaktadır.

DSÖ Dijital Kanallar Ekip Lideri Andy Pattison, hazırlanan bir açıklamada “COVID-19 aşıları dünya çapında yaygınlaşırken, yeni çıkartma paketi aşı alımını teşvik etmeyi amaçlıyor ve umudu temsil ediyor” dedi.

WhatsApp, yeni çıkartma paketine ek olarak, pandeminin başlangıcından bu yana çeşitli ulusal, eyalet ve yerel hükümetlerden ve WHO ve UNICEF gibi kuruluşlardan COVID-19 yardım hatları ekledi. Anlık mesajlaşma uygulaması, geçtiğimiz yıl bu küresel yardım hatları aracılığıyla üç milyardan fazla mesajın gönderildiğini iddia etti.

WhatsApp ayrıca, Hindistan, Arjantin, Brezilya, Endonezya ve Güney Afrika gibi ülkelerdeki hükümetlerin vatandaşları doğru COVID-19 aşı bilgileri ve kayıtlarına bağlamak için bu yardım hatlarını kullanmaya başladığını belirtti. Endonezya’da mesajlaşma uygulaması, 500.000 sağlık çalışanının ilk beş gününde yardım hattı hizmeti aracılığıyla aşı randevuları için kayıt yaptırdığını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp’dan Yeni Covid-19 Çıkartmaları

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Signal Üzerinden Arkadaşlarınıza Kripto Para Gönderebilirsiniz

Signal Üzerinden Arkadaşlarınıza Kripto Para Gönderebilirsiniz: Signal, Salı günü, uygulamalarının beta sürümünde yeni bir eşler …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör