YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Daha Hızlı Engelleyebiliyor

blank
YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Daha Hızlı Engelleyebiliyor

İçerik: YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Daha Hızlı Engelleyebiliyor

YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Artık Daha Hızlı Engelleyebiliyor:YouTube, üç ayda bir yayınlanan Topluluk Kuralları Yaptırım Raporunun bir parçası olarak, VVR adlı yeni bir istatistiği paylaşmayı planlıyor. İhlal Eden Görüntüleme Oranının kısaltması olan istatistik, şirketin topluluk kurallarını ihlal eden içerikten gelen YouTube’daki görüntülemelerin yüzdesini ayrıntılarıyla anlatır. Aslında bu, YouTube’un kendi platformunu ne kadar iyi uyguladığının bir ölçüsüdür.

blank

2020’nin sonuna doğru şirket, VVR oranının yüzde 0,16 ile yüzde 0,18 arasında olduğunu söylüyor. Bu, platformdaki her 10.000 görüntülemeden 16 ila 18’inin içerik kurallarını ihlal eden videolardan geldiği anlamına gelir. YouTube, mevcut rakamın 2017’de VVR’yi ilk izlemeye başladığında olduğu yere göre yüzde 70’ten fazla bir düşüşü temsil ettiğini söylüyor. Şirket, dramatik düşüşü, uygunsuz içeriği yakalamak için makine öğrenimi teknolojisine yaptığı yatırımlara bağlıyor.

YouTube, VVR’nin performansını izlemek için, örneğin sorgulanabilir bir videonun platformda ne kadar süre kalmasından daha iyi bir ölçüm olduğunu iddia ediyor. Bu doğru olabilir, ancak her şey için önemli bir uyarı var. Ve bu istatistik yalnızca şirketin politikalarını ihlal eden videoları içerir. İnsanların sorunlu bulabilecekleri ancak şirketin topluluk kurallarını ihlal etmeleri gerekmeyen pek çok şüpheli klip, YouTube’da yollarını bulmaya devam ediyor. Ayrıca, şirketin Boulder’daki son toplu çekimin dışından bir “belgesel” canlı akışı gibi “sınır çizgisi” kategorilerine giren videolar da var. YouTube, bunları statüde hesaba katmaz ve bize yaptırım çabalarının yalnızca kısmi bir resmini verir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Daha Hızlı Engelleyebiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör