YouTube Tekrar En Popüler Sosyal Medya Platformu Oldu

blank
YouTube Tekrar En Popüler Sosyal Medya Platformu Oldu

İçerik: YouTube Tekrar En Popüler Sosyal Medya Platformu Oldu

YouTube Tekrar En Popüler Sosyal Medya Platformu Oldu:

YouTube ve Facebook hala Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en baskın sosyal medya platformlarıdır, ancak Facebook artık büyümüyor. Bu, Amerikalıların Pew Araştırma Merkezi’nden sosyal medyayı nasıl kullandıklarına dair yeni bir raporun en önemli bulgularından biri.

Rapora göre YouTube ve Facebook en çok kullanılan platformlar. Ancak ikisi arasında, yalnızca YouTube büyümeye devam ediyor ve 2019’da yetişkinlerin yüzde 73’ünden 2021’de yüzde 81’e çıkan kullanıcı payını artırıyor. Bu arada Facebook’un sayıları, 2019’dan yüzde 69 ile değişmeden kaldı. Pew, raporunda, “Facebook’un büyümesi son beş yılda sabitlendi, ancak ABD’deki yetişkinler arasında en yaygın kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olmaya devam ediyor” diye yazıyor.

Düz büyüme de sadece Facebook’a özgü değildi. Pew’e göre, 2019’dan bu yana “istatistiksel olarak önemli” büyüme gören diğer tek platform, 2019’da yüzde 11’den 2021’de yüzde 18’e yükselen Reddit’ti. Son on yılda görülen bu sitelerin ve uygulamaların çoğunun benimsenmesi yavaşladı”.

blank

Ancak büyüme yavaşlarken, Amerikalılar sosyal medyaya daha az bağımlı görünmüyor. Facebook kullanıcılarının yüzde 49’u siteyi günde birkaç kez kontrol ettiklerini söylüyor. Aynı şekilde Snapchat kullanıcılarının yüzde 45’i, Instagram kullanıcılarının yüzde 38’i gibi uygulamayı günde birden fazla açıyor. YouTube için, kullanıcıların üçte birinden biraz fazlası hizmeti günde bir defadan daha sık ziyaret ettiklerini bildiriyor.

Rapor ayrıca, 2019 araştırmasına dahil edilmeyen TikTok’un kullanıcı tabanı hakkında bazı ilginç bilgiler veriyor. Rapora göre Amerikalıların yüzde 21’i TikTok kullandıklarını söylüyor. Ancak sayılar genç insanlar için çok farklı görünüyor ve TikTok’un payı 18-29 yaşları arasında yüzde 48’e yükseliyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, YouTube da yüzde 95 ile bu demografi arasında en baskın platform olurken, onu yüzde 71 ile Instagram, yüzde 70 ile Facebook ve yüzde 65 ile Snapchat izliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Tekrar En Popüler Sosyal Medya Platformu Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör