Alienware M15 ve Dell G15 Laptoplar AMD Ryzen Kullanacak

blank
Alienware M15 ve Dell G15 Laptoplar AMD Ryzen Kullanacak

İçerik: Alienware M15 ve Dell G15 Laptoplar AMD Ryzen Kullanacak

Alienware M15 ve Dell G15 Laptoplar AMD Ryzen Kullanacak:

AMD çipleri sonunda Dell’in oyun dizüstü bilgisayarlarına geri dönüyor. Bugün şirket, oyunculara Intel’in CPU’larına sağlam bir alternatif sunan G15 dizüstü bilgisayarının ve Alienware’in ince M15’inin Ryzen 5000 sürümlerini duyurdu. Zamanlama mantıklı: AMD’nin donanımı geçen yıl ASUS’un Zephyrus G14’ü gibi dizüstü bilgisayarlarda güçlü bir gösteri yaptı ve en son yonga grubu inanılmaz derecede çekici görünüyor. (Potansiyel olarak 20 saatlik pil ömrü kulağa nasıl geliyor?) Haberler ayrıca, güçlü oyun dizüstü bilgisayarları için 11. nesil yongaları henüz duyurmamış olan Intel’e karşı bir başka darbe. Sonuç olarak, Alienware’in en yeni M15 Intel modellerinde yalnızca 10. nesil işlemciler bulunur.

Alienware M15’in hem “Ryzen Sürümleri” hem de Dell G15, beklediğiniz gibi NVIDIA’nın RTX 30 serisi GPU’larına sahip olacak. Ayrıca Intel meslektaşlarından biraz farklı görünecekler. Ryzen M15, “ipeksi pürüzsüzlükte yüksek dayanıklılığa sahip boya formülü” ile şık bir siyah tasarıma sahip ve Dell’in onu lekeye daha dayanıklı hale getirdiğini ve daha “kaliteli” hissettirdiğini söylediği (bu, Intel modellerine karşı garip bir darbe gibi geliyor. ). Ayrıca, oyununuza daha fazla odaklanmanıza yardımcı olacak “Dark Core” adlı bir özellik ile iç kısmını biraz karartabilecek. G15 (aşağıda), önceki modellerden biraz daha şık görünen yeni bir boya işi ve kasaya sahip.

Alienware M15’in Intel sürümü gibi, Ryzen sürümü de isteğe bağlı bir Cherry MX mekanik klavyeye sahip olacak. Quad-HD (1440p) 240Hz panel veya 360Hz 1080p ekran dahil olmak üzere birkaç ekran seçeneği de vardır. Dell, aynı zamanda bellek fiyatları önümüzdeki birkaç yıl içinde düştükçe faydalı olabilecek kullanıcı tarafından yükseltilebilir DDR4 3,200MHz özelliğine sahip ilk Alienware dizüstü bilgisayar olduğunu söylüyor. G15, bütçe doğası gereği yalnızca 120Hz ve 165Hz 1080p ekran seçeneklerine sahip.

Ayrıca bu yılın ilerleyen günlerinde bazı yeni oyun monitörlerini görmeyi de bekleyebilirsiniz: Dell 25, 24,5 inç 1080p ekrana ve 240 hz hızlı yenileme hızına ve NVIDIA GSYNC ve AMD FreeSync desteğine sahiptir. Bu, 2 ms’lik düşük tepki süresiyle twitch oyuncuları için ideal model olacak. Bu arada Dell 27 ve 32, 165Hz’e kadar çalışan QHD ekranlardır. En ilgi çekici olanı, ultra geniş WQHD çözünürlüğü, DisplayHDR 400 desteği ve 144Hz yenileme hızıyla Dell 34 Kavisli Oyun Monitörüdür. Henüz fiyatlandırma detayımız yok, ancak Dell 25’in 27 Mayıs’ta, QHD modellerinin 22 Haziran’da ve 34 ultra geniş modelin 27 Mayıs’ta gelmesini bekleyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alienware M15 ve Dell G15 Laptoplar AMD Ryzen Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör