Apple’ın Find My Uygulaması, Apple Dışı Cihazlarla da Çalışacak

blank
Apple'ın Find My Uygulaması, Apple Dışı Cihazlarla da Çalışacak

İçerik: Apple’ın Find My Uygulaması, Apple Dışı Cihazlarla da Çalışacak

Apple’ın Find My Uygulaması, Apple Dışı Cihazlarla da Çalışacak:

Apple, Bul ağını üçüncü taraf aygıtları içerecek şekilde genişletiyor. Araçtan yararlanacak ilk ürünlerden bazıları, Belkin’in Soundform kulaklıkları ve Chipolo One Spot ürün takipçisini içeriyor ve bunlar önümüzdeki haftanın başında satışa sunulacak. Bu ürünler mağazalara göre filtrelemeye başladığında, “Apple Find My ile Çalışır” rozeti size şirketin yazılımıyla uyumlu olduklarını söyleyecektir. Uygulama içindeki “Öğeler” sekmesinden bir cihaz ekleyebilirsiniz.

Bir Bul aksesuarını takip ederken, onu uygulamanın harita arayüzünde göreceksiniz. Ayrıca, daha kolay bulabilmeniz için cihaza bir ses çalmasını söyleme seçeneği de olacaktır. Ek olarak, Kayıp Modu, bir aygıtı Apple Kimliğinize kilitlemenize ve başka bir kişinin onu hesabıyla eşleştirmesini önlemenize olanak tanır.

Şirket ilk olarak Find My’ı WWDC 2020’de üçüncü taraf üreticilere açacağını duyurdu. 2020’nin sonu geldi ve Apple’ın genişleme hakkında pek fazla güncelleme sağlamamasıyla birlikte geçti. Daha sonra geçen hafta sonu, şirket App Store’da Sertifikamı Bul’u yayınladı. Yazılım, MFi (Made for iPhone) lisans sahiplerinin cihazlarını ağ üzerinde test etmelerine ve topladıkları verileri sertifikasyon için Apple’a göndermelerine olanak tanır.

Apple ayrıca, şirketin son U1 donanımlı iPhone’larında aygıt işaretçilerinin Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisinden yararlanmasına olanak tanıyan bir taslak şartname yayınlıyor. Şirket, UWB’nin şirketlerin Find My’da “daha hassas, yön farkındalığına sahip” deneyimler yaratmasına izin vereceğini söylüyor. Şirket, daha fazla Bul özellikli ürün ve aksesuarın yakında duyurulacağını söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Find My Uygulaması, Apple Dışı Cihazlarla da Çalışacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

2025’e Kadar Akıllı Şehirlere 326 Milyar Dolar Yatırım Yapılacak

Pandemide akıllı şehir yatırımları dünyada yine masaya yatırıldı. Uzmanlar, 2025 yılına kadar dünya çapında akıllı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör