LG, Android Telefonları İçin 3 Yıllık Güncelleme Garantisi Verdi

blank
LG, Android Telefonları İçin 3 Yıllık Güncelleme Garantisi Verdi

İçerik: LG, Android Telefonları İçin 3 Yıllık Güncelleme Garantisi Verdi

LG, Android Telefonları İçin 3 Yıllık Güncelleme Garantisi Verdi:

LG Electronics, hafta sonu zarar eden akıllı telefon işini kapatma planlarını duyurduktan sonra, premium telefonların mevcut müşterilerinin yazılım güncellemelerini bekleyebilecekleri süre hakkında yeni ayrıntılar sunuyor.

Güney Koreli elektronik devi Perşembe günü, birinci sınıf LG akıllı telefonların mevcut müşterileri için iki ila üç yıllık yazılım güncellemeleri sağlama sözü verdi. LG, 2019’dan itibaren LG Wing, Velvet, G serisi veya V serisi telefonların üç yıllık Android işletim sistemi güncellemesi alması gerektiğini söylerken, LG Stylo ve K serisi gibi seçili 2020 modellerinde iki güncelleme alacak.

Cesur bir inovasyon geçmişine rağmen, LG, Apple ve Samsung’a karşı pazar payı için rekabet ederken ve Xiaomi ve Oppo gibi Çinli markaların agresif bir şekilde yaptıkları ucuz ve güçlü telefon projeleri ve önü alınamayan genişlemesiyle yıllarca süren kayıpların ardından Temmuz ayı sonuna kadar akıllı telefon işini bitirmeyi planladığını açıklamıştı.

Uzun süredir telefon sektöründe de başarılı cihazlar üretmesine rağmen Güney Kore’li teknoloji devi LG bu rekabet ortamından çekilmeyi daha mantıklı buldu. Özellikle kendi ülkesinden çıkan en büyük rakibi Samsung’un oldukça gölgesinde kalan LG, yatırımlarını akıllı ev cihazları ve oldukça başarılı oldukları ekran teknolojisine yönlendirmeyi düşünüyor.

LG, taşıyıcılara ve ortaklara yönelik sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmek için ikinci çeyrekte akıllı telefon üretmeye devam edeceğini, bu da ilgilenen müşterilerin halihazırda envanterde bulunan LG telefonlarını satın alabilecekleri anlamına geldiğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG, Android Telefonları İçin 3 Yıllık Güncelleme Garantisi Verdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Mi 11 Lite Haziran’da Lansman Yapacak

Mi 11 Lite Haziran’da Lansman Yapacak: Mi 11 Lite’ın Flipkart kullanılabilirliği, e-ticaret web sitesinde özel …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör