Nokia’dan 6 Yeni Akıllı Telefon Geliyor

blank
Nokia'dan 6 Yeni Akıllı Telefon Geliyor

İçerik: Nokia’dan 6 Yeni Akıllı Telefon Geliyor

Nokia’dan 6 Yeni Akıllı Telefon Geliyor:

HMD ilk olarak klasik bir özellikli telefonu yeniden yaparak ve bu süreçte bir çığır açarak kendisine bir isim yaptı. Finlandiyalı şirket o zamandan beri görev bilinciyle Nokia markalı akıllı telefonları üretiyor, ancak bugün çevrimiçi bir lansman etkinliği sırasında HMD, her zamanki gibi işin ötesine geçtiğini kanıtlamaya hevesliydi. Birincisi, yalnızca sayılardan oluşan model adları gitti ve yerini üç yeni akıllı telefon serisi aldı: X, G ve C serisi. Ve bağlanmayı daha da kolaylaştırmak için şirket, Birleşik Krallık’ta HMD markalı bir MVNO’yu takip edecek küresel bir sunumla aydınlatarak her zamanki taşıyıcı iş ortaklarının etrafında bir son çalışma yapıyor.

HMD’nin taşıyıcı ortaklarının kablosuz ağlarına yeniden satış yapması, strateji değişiklikleri kadar olağandışı bir durumdur, ancak maalesef şirketin duyurusu ayrıntılar konusunda oldukça hafifti. En azından HMD, yeni akıllı telefonları hakkında konuşkan hissediyordu.

Yeni Nokia X serisi telefonlar, grubun en güçlüsü, ancak ne X20 ne de X10’un amiral gemisi sınıfı cihazlar olmadığından emin olmalıyız – eski telefon önümüzdeki ay yaklaşık 349 €, ardından 309 € X10 ile satışa çıkacak. bir ay sonra. (Değeri ne olursa olsun, HMD, X serisini daha fazla premium telefonu kapsayacak şekilde genişletme fikrini göz ardı etmedi, ancak henüz ayrıntıları konuşmaya tam olarak hazır değiller.)

Her iki cihaz da Qualcomm’un yeni Snapdragon 480 5G yonga seti, 6,67 inç Full HD + delikli ekran, 4,470 mAh pil ve kulaklık jakı içeren benzer bir temeli paylaşıyor, ancak bazı önemli özellikleri farklılık gösteriyor. Örneğin, X10, 4GB veya 6GB RAM ve 64GB veya 128GB depolama alanıyla donatılmış olarak gelirken, biraz daha yüksek olan X20, 6GB veya 8GB RAM ile birlikte anakartta 128GB depolama alanı sunuyor. İkisi arasındaki en büyük fark, kamera kurulumlarıdır: X20, 2 megapiksel makro kamera, 5 megapiksel ultra geniş ve 2 megapiksel makro kamera ile çevrili 64 megapiksel ana arka kamerasıyla açık ara galiptir. 2 megapiksel derinlik sensörü. Bu arada X10, aynı yardımcı kameraları koruyor ancak bunun yerine ana atıcı olarak 48 megapiksel bir sensör kullanıyor.

Henüz bu telefonlardan herhangi birini deneme şansımız olmadı, ancak HMD’nin X serisi cihazları fiyat için oldukça güçlü. Bununla birlikte, Samsung bu hafta bir dizi düşük-orta sınıf Galaxy A akıllı telefon ortaya koymasaydı, bunlar çok daha ilginç görünürdü – Galaxy A42 5G, X10 ve X20’nin en yakın rakibi ve paketleri özellikle daha güçlü bir Snapdragon 750G yonga seti.

X10 ve X20 arasındaki farklar oldukça ince olsa da, HMD’nin Nokia G10 ve G20 arasındaki uçurum daha belirgindir. Yine, her ikisi de aynı 6.5 inçlik HD + ekranı paylaşıyor, ancak 159 € ‘luk G20, 4 GB RAM ve 64 GB veya 128 GB depolama alanına sahip bir MediaTek G35 yonga seti ve 48 megapiksel ana, 5 megapiksel ultra ile dörtlü bir arka kamera sistemi içeriyor. -geniş, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik sensörleri. Bu arada, 139 € ‘luk G10, 3GB veya 4GB RAM ve 32GB veya 64GB depolama ile eşleştirilmiş biraz daha yavaş bir G25 yonga seti kullanıyor.

Ve kameralar? Pekala, bir tane alırsanız G20 ile daha iyi durumda olduğunuzu söyleyelim – G10 ultra geniş bir sensöre sahip değil ve fotoğraflarının çoğu için 13 megapiksel standart bir kameraya güveniyor. Neyse ki, her iki telefon da tartışmasız G serisinin en büyük varlığını paylaşıyor: 5.050mAh pil HMD, tek bir şarjla üç günlük kullanım için iyi olduğunu söylüyor.

Son olarak, HMD’nin Nokia C-serisi telefonları var – bunlar açık ara en ucuz olanları ve aynı zamanda en zorları da olabilir. HMD, 89 € C20 ve 75 € C10’un “donanım dayanıklılığı için endüstri ortalamasından daha zorlu testlere” dayandığını söylüyor. Bu Android Go telefonlarının her ikisi de giriş seviyesi Unisoc yonga setleri ve 1600×720’de çalışan 6.5 inç ekranların yanı sıra aynı 3.000mAh piller ve 5 megapiksel arka ve öne bakan kameralar kullanıyor. Muhtemelen satışta olan bu telefonların ikisini de yaşadığınız yerde aynı anda bulamayacaksınız, ancak basit bir telefon arıyorsanız bir C20’de ek 14 € ‘yu harcamaya değer. 1.6GHz sekiz çekirdekli yonga seti, C10’un dört çekirdekli işlemcisinden biraz daha fazla etki sunması gerektiğinden.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nokia’dan 6 Yeni Akıllı Telefon Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör