Tesla, Casusluk İddialarına Karşı Çin Sosyal Medyasını Kullanıyor

İçerik: Tesla, Casusluk İddialarına Karşı Çin Sosyal Medyasını Kullanıyor

Tesla, Casusluk İddialarına Karşı Çin Sosyal Medyasını Kullanıyor:

Elektrikli araçların Çin’in askeri tesislerinde yasaklanmasından sarsılan Tesla, ülkenin casusluk korkularını daha geniş, milliyetçilikle beslenen bir boykota yayılmasınlar diye havayı temizlemeye çalışıyor. Reuters’a göre, ABD’li otomobil üreticisi, arabalarındaki kameraların Kuzey Amerika dışında etkinleştirilmediğini doğrulamak için Çin sosyal medya sayfasına gitti.

“Amerika Birleşik Devletleri’nde bile, otomobil sahipleri kameranın [kameranın] kullanımını açıp açmamayı özgürce seçebilirler. Tesla, kullanıcı gizliliğinin korunmasını sağlamak için dünya lideri güvenlik seviyelerine sahip bir ağ güvenlik sistemi ile donatılmıştır ”dedi. Tesla, Çin’in Twitter’ı ele alan Weibo hakkında yazdı.

Geçtiğimiz ay, Çin’in askeri personelin ve devlete ait önemli şirketlerin personelinin Tesla araçlarını tesislere park etmesini veya işe getirmesini yasakladığı bildirildi. Sorun, EV’lere yerleştirilmiş sayısız kameradan kaynaklanıyordu ve yetkililerin görünüşe göre bir üssündeki faaliyetleri kaydetmek veya birlik hareketlerini izlemek için kullanılabileceğini düşünüyorlardı. Tesla’nın yeni Model 3 ve Model Y arabaları, bir çarpışma veya çarpışma durumunda kısa video klipler yakalayabilen dikiz aynasının üzerinde bir kabin kamerası ile donatılmıştır.

Tesla, web sitesinde bu sistemlerin varsayılan olarak kapatıldığını açıkça belirtmesine rağmen, ulusal bir olayı engellemek için Çin gözetim korkularını tekrar oynamaya zorlandı. Tesla şefi Elon Musk daha önce Çin’de veya başka bir ülkede casusluk yapmak için araba kullanırsa “kapatılacağını” söylemişti.

Yabancı şirketler, hükümetin Uygur Müslümanları zorla çalıştırma için kullandığı iddiasını dile getirdikleri için Çin’de son zamanlarda ateş altında kaldı. Daha geniş ABD-Çin ticaret savaşı, Trump yönetiminin Huawei’ye yönelik felç edici yaptırımlarının ardından olası Çin misilleme endişelerini de uyandırdı. Tesla’nın karşılaştığı baskıya ek olarak, Çin, geçen yıl iki katından fazla artarak 6,7 milyar dolara yükselen ülkedeki satışları ile şirketin ABD’nin arkasındaki en büyük pazarı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Casusluk İddialarına Karşı Çin Sosyal Medyasını Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’ye Geliyor!

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’ye Geliyor! GSX ailesinin en güçlü üyesi, Suzuki motosiklet ürün gamının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör