Twitch Bazı Kullanıcıları Çevrimdışı İhlal Nedeniyle Yasaklayacak

blank
Twitch, 350'den Fazla Yeni Arama Etiketi Ekliyor

İçerik: Twitch Bazı Kullanıcıları Çevrimdışı İhlal Nedeniyle Yasaklayacak

Twitch Bazı Kullanıcıları Çevrimdışı İhlal Nedeniyle Yasaklayacak:

Twitch, çevrimdışı veya tamamen diğer platformlarda gerçekleşen suistimal nedeniyle insanlara karşı disiplin cezaları uygulamaya başlayacaktır. Şirket, genişletilmiş taciz ve nefret dolu davranış politikası kapsamında insanları hizmet dışı suistimal nedeniyle yasaklayabileceğini söylüyor.

Hizmet, Twitch’in hem içinde hem de dışında gerçekleşen suistimali hedef almaya devam edecek (örneğin, bir kullanıcı Twitter’ın yanı sıra platformunda bir yayıncıyı taciz ediyorsa). Güncellenen politika, Twitch’te hiç gerçekleşmeyen suistimalle mücadele etmek için ikinci bir kategori ekliyor.

Twitch kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Ocak ayında, Twitch’teki herkesi daha iyi koruyabilmek için güncellenmiş Nefret Dolu Davranış ve Taciz politikamızı uygulamaya başladık. Bugün, Twitch dışında meydana gelen olayları nasıl ele alacağımıza dair planlarımızı paylaşmak istiyoruz. Blogu buradan okuyun:https://link.twitch.tv/3mtdW5E” dedi.

Twitch, “topluluğumuza zarar verme potansiyeli en yüksek davranışlara” odaklanarak “bu eylemler tamamen Twitch dışında gerçekleşse bile, Twitch topluluğu için önemli bir güvenlik riski oluşturan ciddi suçlara” yanıt vereceğini söylüyor. Bunlar arasında ölümcül şiddet ve şiddet içeren aşırılık, terör eylemleri, açık veya inandırıcı kitlesel şiddet tehdidi, küçüklerin cinsel istismarı ve cinsel saldırı ve taciz bulunmaktadır. Twitch, yüz yüze bir Twitch olayına veya şirkete ve personeline yönelik tehditler gibi, önlem alacağı başka örnekler verdi.

Şirket, bir blog yazısında, bu tür eylemlerin araştırılmasının tipik olarak çok daha karmaşık olduğunu ve Twitch’te meydana gelen suistimalden daha fazla kaynak gerektirdiğini yazdı. Twitch, “Twitch dışında gerçekleşen davranışlar için, ilerlemeden önce ilgili kanıtları paylaşmak için kolluk kuvvetlerine ve diğer hizmetlere daha fazla güvenmeliyiz” dedi. Şirket daha sonra politikayı daha fazla suistimal türünü kapsayacak şekilde genişletebilir. Platform dışında gerçekleşen “ciddi, açık suistimal” konusunda geçmişte harekete geçtiğini, ancak şimdiye kadar ölçeklenebilir bir yaklaşımı olmadığını belirtiyor.

Twitch, platform dışı suistimal raporlarına yanıt vermesine yardımcı olması için üçüncü taraf bir soruşturma hukuk bürosu kurdu. Bu tür eylemleri bildirmek için özel bir e-posta adresi oluşturdu: OSIT@twitch.tv. Twitch, e-posta adresine gönderilen her şeyin gizli tutulacağını ve yalnızca az sayıda Twitch çalışanı ve hukuk firması ile paylaşılacağını söylüyor. Çok sayıda sahte veya anlamsız rapor gönderen veya başkalarını bunları göndermeye teşvik eden kullanıcılar Twitch’ten uzaklaştırılır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitch Bazı Kullanıcıları Çevrimdışı İhlal Nedeniyle Yasaklayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör