Twitter, Clubhouse’u 4 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

blank
Twitter, Clubhouse'u 4 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

İçerik: Twitter, Clubhouse’u 4 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Twitter, Clubhouse’u 4 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor:

Twitter, konuya aşina olan kişilere göre, son aylarda ses temelli sosyal ağ Clubhouse’u satın almak için görüşmeler yaptı.

Şirketler, Clubhouse için kabaca 4 milyar dolarlık potansiyel bir değerlemeyi tartıştılar, konunun özel olması nedeniyle tanımlanmamasını istediler. İnsanlar, tartışmalar artık devam etmiyor ve neden durduklarının belirsiz olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir Twitter sözcüsü yorum yapmayı reddetti. Bir Clubhouse temsilcisi, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bloomberg News, bu haftanın başlarında, Clubhouse’un yatırımcılardan yaklaşık 4 milyar dolar değerinde iş değerine sahip bir turda fon sağlamak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi. Twitter ile yapılan görüşmeler başarısız olduktan sonra, Clubhouse bunun yerine finansmanı bu değerlemede artırmanın mantıklı olup olmadığını araştırmaya başladı. Uygulama, kullanıcıların kendi çevrimiçi radyo programlarını düzenlemelerine olanak tanır. Dinleyiciler, röportajları veya panel tartışmalarını dinleyebilir ve canlı sohbetlere katılmayı isteyebilir.

Clubhouse neredeyse bir yaşında ama iş dünyasının ve Hollywood’un en büyük isimlerinden bazılarının görünüşlerini aldı. Yerleşik sosyal medya şirketleri, Twitter da dahil olmak üzere kendi Clubhouse sürümleri üzerinde hızla çalışmaya başladı. Facebook da bir tanesini araştırıyor ve Microsoft’tan LinkedIn ve Slack de ağları için benzer özellikler üzerinde çalıştıklarını söylediler.

Twitter hisseleri Çarşamba günü yaklaşık yüzde 3 artarak San Francisco merkezli şirkete 55.1 milyar dolarlık bir piyasa değeri verdi.

Twitter’ın Spaces adlı Clubhouse rakibi, 2020’nin sonlarında piyasaya sürüldü, ancak hala beta formunda ve tüm kullanıcılar halka açık tartışmalar yaratamıyor veya ev sahipliği yapamıyor. İcra Kurulu Başkanı Jack Dorsey, insanların Twitter’da etkileşime girmesinin yeni bir yolu olarak ses potansiyeli konusunda yükselişe geçti ve şirket, ortaklık anlaşmaları ve satın almalar yoluyla canlı içerik üzerine uzun süredir bahse giriyor. Çarşamba günü bir basın toplantısında, Twitter gelir ürünü başkanı Bruce Falck, şirketin Spaces’tan para kazanmanın yollarını düşündüğünü, ancak bu tartışmaların henüz çok erken aşamalarda olduğunu söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Clubhouse’u 4 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör