Apple’ın Dünya Çapındaki Güvenlik Raporu Yayınlandı

blank
Apple'ın Dünya Çapındaki Güvenlik Raporu Yayınlandı

İçerik: Apple’ın Dünya Çapındaki Güvenlik Raporu Yayınlandı

Apple’ın Dünya Çapındaki Güvenlik Raporu Yayınlandı:

Apple, 2020’nin ilk yarısı için Cuma günü şeffaflık raporunu yayınlayarak, dünya çapında davalarda hükümetlerden ve özel şahıslardan bireysel veriler için kaç talep aldığına dair fikir verdi. Şirket, hükümet taleplerinin 171.368 cihazı hedeflediğini ve bu rakam 2019’da aynı zamana göre% 12 düşüş gösterdiğini söyledi. Apple, hangi müşterilerin hangi cihazlarla ilişkilendirildiğinin yanı sıra satın almalar, müşteri hizmetleri ve onarım bilgileri de dahil olmak üzere bu hükümetlere yüzde 80 oranında veri sağladı 2019’daki aynı zamandan biraz daha düşük.

Veriler, Apple’ın çoğu zaman ayrıntıları paylaşmaktan alıkoyduğu için opak olsa da, koronavirüs salgınının milyarlarca insanın hayatını nasıl alt üst ettiğine dair başka bir bakış açısı sunuyor. Dünya Sağlık Örgütü, Apple’ın raporunun kapsadığı 1 Ocak – 30 Haziran 2020 döneminin ortasında COVID-19’u bir salgın ilan etti ve dünyanın dört bir yanındaki hükümetler hızla kilitlenmeye başladı. ABD hükümeti verilerini yakından izleyen araştırmacılar, virüs yayıldıkça genel suçun da düşmeye başladığını fark ettiler. TechCrunch daha önce raporu yayınladı.

Rapora göre, en çok cihaz verisi talebinde bulunan Almanya, 2019’da 21.368 olan 19.633 cihaz için ayrıntılar istedi. 2019.

Dünya çapındaki hükümetler, 2020’nin ilk altı ayında 31.200 hesaptan ayrıntılar istedi ve örneğin iCloud veya iTunes’dan veri istedi. Apple, zamanın% 85’ine uyuyordu. ABD, diğer ülkelerden en çok olan 18.609 hesaptan veri istedi ve 2019’un aynı dönemine göre% 20’lik bir sıçrama yaptı.

Apple, ABD’nin Yabancı İstihbarat Gözetleme Yasası (FISA) kapsamında ulusal güvenlikle ilgili taleplerinin fotoğraflar, e-postalar veya cihaz yedeklemeleri gibi içerik için 20.999 hesabı hedeflediğini söyledi. Apple, 14 Mayıs 2020’de abone verilerini içerebilecek bilgiler için FBI’dan 1 Ulusal Güvenlik Mektubu aldığını söyledi. Apple, kaç hesabın hedeflendiğini söylemedi. FBI’ın Ulusal Güvenlik Emri için mahkeme kararı almasına gerek yok.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Dünya Çapındaki Güvenlik Raporu Yayınlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Google Meet Güncellemesi Yayınlandı

Yeni Google Meet Güncellemesi Yayınlandı: Google, Meet’te çok ihtiyaç duyulan El Kaldırma özelliğini tanıttıktan sonra, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör