GE, Telefonlara COVID-19 Test Sensörleri Yerleştirmeye Çalışıyor

blank
GE, Telefonlara COVID-19 Test Sensörleri Yerleştirmeye Çalışıyor

İçerik: GE, Telefonlara COVID-19 Test Sensörleri Yerleştirmeye Çalışıyor

GE, Telefonlara COVID-19 Test Sensörleri Yerleştirmeye Çalışıyor:

Telefonlarımız, Güney Kore ve Tayvan gibi yerlerde virüsün kontrol altına alınmasına yardımcı olan test ve izleme sistemleri aracılığıyla COVID-19 ile mücadelenin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Şimdi, bilim adamları, aşılar ve antiviral ilaçlar gibi daha sağlam tedavilerin yanı sıra pandemiye karşı ek bir savunma hattı olarak yüzeylerdeki koronavirüs parçacıklarını tanımlamak için tekrar akıllı telefonlardan yararlanıyor. General Electric’teki araştırmacılar, COVID-19 nano parçacıklarının varlığını tespit etmek için cep telefonlarına yerleştirilebilen küçük sensörler geliştirmek için Ulusal Sağlık Enstitüleri hibesine layık görüldü.

Minyatür teknolojinin arkasındaki ekip, laboratuvarda tipik olarak bulacağınız çok daha büyük analitik cihazlarla aynı algılama yeteneklerine sahip olduğunu iddia ediyor. On yıllık deneylerin ardından, virüs parçacıklarını diğer öğelerden etkilenmeden izole etmek için küçük parçacığı ince ayarlayabileceklerini iddia ediyorlar.

GE Research’te baş bilim adamı olan Radislav Potyrailo, “Sensörlerimiz bir nevi tazı gibi,” dedi. “Onlara belirli bir şeyi tespit etmeleri için eğitim veriyoruz ve onlar bunu başka bir şey tarafından yoldan çıkarılmadan yapabiliyorlar.”

Hibenin yardımıyla, ekip şimdi önümüzdeki iki yılı, gelecekte telefonlardan akıllı saatlere ve duvara monte edilen aletlere kadar çeşitli cihazların içine yerleştirme umuduyla parmak ucu boyutundaki sensörlerini iyileştirmek için harcayacak. Teknolojinin iPhone’lara ve Android telefonlara dönüşeceğinin garantisi olmasa da, kötü virüslere karşı ekstra bir koruma katmanı olarak nasıl kullanılabileceğini düşünmek kolaydır. Umut, bir gün hepimizin havalimanlarında, mağazalarda, ATM makinelerinde ve evde COVID-19 veya grip parçacıkları taraması için telefonlarımızı kırbaçlayabileceğimizdir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: GE, Telefonlara COVID-19 Test Sensörleri Yerleştirmeye Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör