Google Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Kaydedecek

blank
Google Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Kaydedecek

İçerik: Google Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Kaydedecek

GGoogle Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Kaydedecek. Google, geçen yıl Telefon uygulamasına, cihazınıza ve bölgenize bağlı olarak bir dizi kısıtlamayla sessizce arama kaydı ekledi. Şimdi, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik olarak kaydetmenize izin vermek için özelliği genişletiyor. “Her Zaman Kaydet” ayarının ekran görüntüleri, bir Xiaomi Mi A3 telefondaki Google Phone uygulamasından erişen bir ihbarcı tarafından XDA Geliştiricileri ile paylaşıldı.

Yeni özelliği açtığınızda, her arama yaptığınızda veya aldığınızda kayıt düğmesine basmanız gerekmeyecek, bu da sık kullanıcılar için kullanışlı bir genişletme. Orijinal kayıt güncellemesi gibi, ilk olarak bu kez Ocak ayında bir APK sökümünde görüldü. Şu anda piyasaya sürüldüğü bildiriliyor olsa da, arama kaydını yasal bir mayın tarlası haline getirebilecek farklı kanunlar ve düzenlemeler nedeniyle kullanılabilirliğin kesinlikle sınırlı olmasını bekleyebilirsiniz. Özellikle, bazı ABD eyaletleri, bir çağrının tüm taraflarının kayıt için onay vermesi gerektiğini belirten yasalar çıkarmıştır.

Google, bunu ilk kez kullananlar için şu ifadede bulunan bir istemde zaten açıklamaktadır: “Çağrı kaydetme özelliğini kullanırken, çağrıların kaydedilmesiyle ilgili geçerli yasalara uymaktan siz sorumlusunuz. Bu tür kayıt için taraflar, “Ayrıca, genel olarak özelliği Hindistan gibi belirli bölgelerle ve Xiaomi ve Nokia telefonları gibi belirli cihazlarla sınırlandırmıştır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Kaydedecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Google Meet Güncellemesi Yayınlandı

Yeni Google Meet Güncellemesi Yayınlandı: Google, Meet’te çok ihtiyaç duyulan El Kaldırma özelliğini tanıttıktan sonra, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör