Google, İptal Söylentilerini Reddederek Pixel 5A’yı Duyurdu

blank
Google, İptal Söylentilerini Reddederek Pixel 5A'yı Duyurdu

İçerik: Google, İptal Söylentilerini Reddederek Pixel 5A’yı Duyurdu

Google, İptal Söylentilerini Reddederek Pixel 5A’yı Duyurdu:

Google, yeni bir Pixel telefonu olan Pixel 5A 5G’yi resmen duyurdu. Bunu, son zamanlarda pek çok Pixel telefonunu duyurduğu şekilde yapıldı: bir söylentiye tepki vererek. Yine de bu sefer normalden biraz daha az eğlenceli çünkü söz konusu söylenti telefonun tamamen iptal edildiği yönünde. Yanıt olarak, bir Google sözcüsü aşağıdaki ifadeyi gönderdi:

Pixel 5a 5G iptal edilmedi. Bu yılın sonlarında ABD ve Japonya’da satışa sunulacak ve geçen yılki a serisi telefonun tanıtıldığı zamana uygun olarak duyurulacak.

Bugün erken saatlerde, Android Central, Jon Prosser’in çip kıtlığından kaynaklandığını iddia ettiği bir tweet’in ardından Pixel 5A’nın iptal edildiğini iddia eden iki bağımsız kaynağa atıfta bulundu. Google, Pixel 5A 5G’yi yalnızca ABD ve Japonya’da piyasaya sürmeyi planladığı için, çip kıtlığı gerçek gibi görünüyor.

Pixel 5A 5G hakkındaki söylentiler, maliyeti düşürerek Google’ın pazar erişimini genişletmek için tasarlanmış bir başka düşük kaliteli telefon olan Pixel 4A 5G’ye biraz benzediğine işaret ediyor. Pixel 5A’nın varlığına işaret eden kod, Android Açık Kaynak Projesi’nde Temmuz 2020’nin başlarında görüldü. Pixel 5A 5G’nin, Pixel 4A 5G’ye benzer (ancak aynı değil) boyutta olması bekleniyor. inç FHD + ekran, çift arka kamera ve bir kulaklık girişi.

Google’ın açıklaması, Ağustos 2020’de “geçen yılki a serisi telefonun tanıtıldığı zamana uygun olarak” duyurulacağını söylüyor. Ancak, çoğu kişi bunun bu yılki yalnızca çevrimiçi Google I / O geliştirici konferansında duyurulacağını düşünüyor. Pixel Buds’ın daha düşük maliyetli bir versiyonunun yanında.

Google’ın bu yılın sonlarına doğru üst düzey bir amiral gemisi Pixel telefon oluşturacağı da söyleniyor. Pixel 6 olduğu varsayıldığında, bu söylenti telefonla ilgili en önemli şey, bir çip üzerinde sözde “Whitechapel” sistemi de dahil olmak üzere Google tarafından tasarlanmış daha fazla çip kullanmaya başlayacağıdır.

Google’ın, söylentilere yanıt olarak duyurması gereken telefonları olduğunu kabul eden bir geçmişi var. 2019’da, ciddi bir şekilde sızmaya başladıktan sonra Pixel 4’ün bir görüntüsünü ünlü bir şekilde tweetledi. Bu, o sırada olağan telefon söylentileri yutturmaca döngüsünü kontrol altına almanın yenilikçi bir yoluydu. Bu sefer, Google’ın tepkisi biraz daha az arsız. İptal söylentilerini doğrudan reddetmek zorunda kalmak, çok daha az yutturmaca ve daha çok hasar kontrolü gibi hissettirir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, İptal Söylentilerini Reddederek Pixel 5A’yı Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Windows 11 Sızdırıldı ve Windows 10X’e Çok Benziyor

Windows 11 Sızdırıldı ve Windows 10X’e Çok Benziyor: Windows 11 gerçektir ve bununla ilgili ayrıntılar …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör