Samsung, Önümüzdeki Yıl LG Panelli OLED TV’ler Yapacak

blank
Samsung, Önümüzdeki Yıl LG Panelli OLED TV'ler Yapacak

İçerik: Samsung, Önümüzdeki Yıl LG Panelli OLED TV’ler Yapacak

Samsung, Önümüzdeki Yıl LG Panelli OLED TV’ler Yapacak:

Sammobile tarafından tespit edilen Koreli yayıncı MTN’nin raporuna göre Samsung, rakip LG tarafından sağlanan panellerle OLED TV’ler üretmeye başlayabileceği için AV dünyasında büyük bir sarsıntı olabilir. İki şirketin, Samsung’un 2021’in ikinci yarısında LG’den 1 milyon OLED paneli ve 2022’de 4 milyona kadar panel satın alması için şartlı bir anlaşma imzaladığı bildirildi.

Samsung, akıllı telefonlar için en büyük OLED ekran üreticilerinden biri olmasına rağmen, üst düzey TV’ler için QLED teknolojisine çok iyi bağlı kaldı. Bu arada LG, daha pahalı TV’leri için OLED’i taahhüt ediyor ve ayrıca Sony ve diğer üreticilere OLED paneller sağlıyor. Doğruysa, Samsung’un en azından bazı OLED TV’ler yapabileceği haberi, önemli bir sektör değişikliği olacaktır.

Düz panel işindeki son değişiklikler göz önüne alındığında söylenti biraz mantıklı geliyor. Yonhap’ın az önce bildirdiği gibi, LG ve Samsung odak noktasını LCD TV’lerden üst düzey modellere kaydırıyor. LCD tedariği, şu anda panel üretiminde ilk üç sırada yer alan BOE, CSOT ve HKC gibi Çinli şirketler tarafından yönlendiriliyor.

TrendForce’a göre LG Display, bu amaçla “OLED pazarına hakim olma çabasının bir parçası olarak” karlı OLED panel üretim kapasitesini artırmayı planlıyor. Geçen yıl gönderdiği 25 milyon panelden 8 milyonunun OLED olduğu bildirildi, bu nedenle Samsung’un siparişlerini karşılamak için üretimi artırmak mantıklı olacaktır.

Bu arada Samsung, 2021’in 4. çeyreğinde piyasaya çıkacak ilk TV’lerle yeni hibrit QD-OLED teknolojisine odaklanıyor. Ancak, üretim verimi sorunları yaşadığı ve bunun yerine LG’den OLED’leri almaya zorlayabileceği tahmin ediliyor.

Samsung’un daha önce LG ile LCD ekran panellerini tedarik etmek için görüştüğü söylendiği gibi, Samsung ve LG de daha önce birlikte çalıştı. Bununla birlikte, ikisi arasındaki bir anlaşma mantıklı olsa da, her iki şirket de söylentiyi onaylamadı, bu nedenle bildirilen anlaşma asla sonuç vermeyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Önümüzdeki Yıl LG Panelli OLED TV’ler Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek:Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi, gecikmiş tek bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör