Twitch Görüntüleme Sayısı Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla Arttı

blank
Twitch, 350'den Fazla Yeni Arama Etiketi Ekliyor

İçerik: Twitch Görüntüleme Sayısı Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla Arttı

Twitch Görüntüleme Sayısı Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla Arttı:

Pandemi dönemi izleme fikriniz çoğunlukla Twitch yayınlarını içeriyorsa, yalnız değilsiniz. Streamlabs ve Stream Hatchet, Twitch izlenme sayısının bir yıl içinde iki kattan fazla arttığını ve 2020’nin ilk çeyreğinde ‘sadece’ 3,1 milyar saatten 2021’de aynı çeyrekte 6,3 milyara yükseldiğini belirledi. Bu artışın çoğu geldi. 2020 baharı, kilitlenmeler insanları karıştırırken, ancak o zamandan beri büyük ölçüde istikrarlı bir büyüme var – bu, önceki çeyreğe göre yüzde 16,5’lik bir sıçrama.

Diğerlerinin övünmek için fazla fırsatı yoktur. YouTube Gaming, salgınla ilgili kendi başına bir artış yaşadı, ancak izleme saatleri ilk çeyrekte keskin bir düşüşle 1,37 milyar saate düştü. Verilere göre, artık herkesin evde kalması için çağrılmadan öncekinden daha düşükler. Bu, Facebook Gaming’e boşluğu küçültme fırsatı verdi. 1.06 milyar saatlik izlenme oranı, onu ilk üç içinde en küçüğü yapsa da, bu, 2020’nin başından bu yana pes etmeyen istikrarlı büyümeyi temsil ediyor.

blank

Twitch için, bu büyümenin en azından bir kısmı oyun dışı akışlardan geldi. “Just Chatting”, Amazon’un sahip olduğu hizmette üst üste ikinci çeyrekte en sık izlenen kategori oldu ve şu anda platformda izlenen her şeyin yüzde 12’sini temsil ediyor. Grand Theft Auto V ve League of Legends uzaktaki ikincilerdi. Battle royale hit Garena Free Fire, YouTube Gaming’in izleyiciliğine öncülük ederken, PUBG Mobile, Facebook Gaming’in yıldız cazibe merkezi olmaya devam etti.

İçerikteki sürekli artış ve değişim tamamen şaşırtıcı değil. Twitch halihazırda canlı yayına hâkim oldu ve müzisyenler ve diğer oyun dışı içerik oluşturucular, yüz yüze konser ve tartışmaların yerini alması için platforma akın ettikçe daha da önemli hale geldi. Oyun odaklı yayıncıların bile Just Chatting’i kullanmak için daha fazla nedeni var – yüz yüze sosyalleşemezlerse, sanal sohbetlerden de para kazanabilirler. Tabii ki soru, toplu aşılar dışarı çıkmayı daha güvenli hale getirdiğinde herhangi bir canlı yayın hizmetinin bu ivmeyi koruyup koruyamayacağıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitch Görüntüleme Sayısı Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla Arttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör