Uçan Taksi Uygulaması Bu Yıl İçinde Test Etmeye Başlanacak

blank
Uçan Taksi Uygulaması Bu Yıl İçinde Test Etmeye Başlanacak

İçerik: Uçan Taksi Uygulaması Bu Yıl İçinde Test Etmeye Başlanacak

Uçan Taksi Uygulaması Bu Yıl İçinde Test Etmeye Başlanacak:

Destekçileri arasında Google’ın kurucu ortağı Larry Page’in de yer aldığı bir elektrikli dikey kalkış ve iniş uçağı olan Cora’ya ilk kez bakmamızın üzerinden üç yıl geçti. Geçen yıl, Cora’nın arkasındaki şirket olan Wisk, Yeni Zelanda ile yolcu denemelerine devam etmek için bir Mutabakat Muhtırası duyurdu, ancak bunların ne zaman olacağını söylemedi.

Şimdi Wisk, Yeni Zelanda’nın Hava Sahası Entegrasyon Denemeleri programında ilerlediğini duyurdu ve bu yılın sonlarında uygulamaya başlanacağını umuyor. Wisk, FlightGlobal’a, “uygulama” aşamasının ilk başta yolcu uçuşlarını içermeyeceğini, bunun yerine Cora gibi dronların hava sahası sistemlerine tüm pilotlukları yapmak için üç uçuş bilgisayarına dayanan güvenli bir şekilde entegre edilmesine yardımcı olmak için veri toplamaya odaklandığını söylüyor.

Wisk CEO’su Gary Gysin yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda’nın “nispeten sıkışık hava sahası ve yenilikçi erken benimseme kültürü” ve uzaktan kumandalı uçaklar için esneklik nedeniyle “otonom UAM entegrasyon denemeleri için benzersiz bir lider olarak konumlandırıldığını” söyledi. Canterbury’de geçen yıl açıklanan yolcu uçuşları için planlamalar devam ediyor, ancak ne zaman başlayabileceklerine dair hala bir tarih yok.

Wisk kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ;

“Yeni Zelanda hükümetinin Hava Sahası Entegrasyonu Deneme Programı kapsamında otonom yolcu taşımacılığını ilerletme denememizde ilerlediğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Insitu Pacific ile @Boeing şirketi, bu yıl içinde uygulama için çalışıyoruz!” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uçan Taksi Uygulaması Bu Yıl İçinde Test Etmeye Başlanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör