Clubhouse Gerçekten 4 Milyar Dolar Değerinde mi?

blank
Clubhouse Android Uygulaması Mayıs 2021'de Piyasaya Sürülebilir

İçerik: Clubhouse Gerçekten 4 Milyar Dolar Değerinde mi?

Clubhouse Gerçekten 4 Milyar Dolar Değerinde mi?

Canlı ses uygulaması Clubhouse, kendisi hakkında bol bol sohbet yaratıyor. Elon Musk, Oprah Winfrey, Kanye West, Demi Lovato ve Mark Zuckerberg servise çıkan ünlüler arasında. Ve Bitcoin ve Budizm’den ilişkilere ve onda R&B müziğine kadar her şey hakkında sohbetler bulabilirsiniz. Öyle olsa bile, bu bir yıllık uygulamanın 4 milyar $ (2.9 milyar £) değerinde olabileceği fikri şaşırtıcı.

Bloomberg raporundan, San Francisco merkezli start-up’ın bu seviyede yeni fonlar aradığını söyleyen bir rapordan kaynaklanıyor. Ancak, risk sermayesi fonu Andreessen Horowitz, firmanın değerinin dörtte biri oranında bir hisse satın aldığı ancak Ocak ayında oldu. Bu sıçrama, Twitter’ın uygulamayı daha yüksek fiyattan satın almayı tartıştığı bir takip raporu ile haklı gösterilebilir – ancak sorulduğunda bunu onaylamayı reddetti.

Clubhouse neden bu kadar değerli olsun?
Araştırma firması App Annie’ye göre Clubhouse, Mart ayı sonunda 13.4 milyon kullanıcıya sahipti ve sadece önceki dört hafta içinde bu sayının yaklaşık beşte birini ekledi. Kısacası, “yalnızca davet et” olmasına ve Apple’ın iOS’uyla sınırlı olmasına rağmen hızla büyüyor ve pazarda bir boşluk bulmuş gibi görünüyor.

Enders Analysis’den Joseph Evans, “Ses, canlı ve sosyal olmak üzere pek çok sıcak trendin kesiştiği noktada,” dedi.

“Ve koronavirüs salgını kısıtlamaları nedeniyle normalde yapamadığımız bazı şeyleri yeniden yaratıyor, örneğin bir konuşmaya katılmak veya grup sohbeti yapmak gibi.” Şu anda uygulama hiç para kazanmıyor. Ancak bu mutlaka önemli değildir. Sarah Frier’in Filtresiz kitabının anlattığı gibi, Mark Zuckerberg, Facebook’un fotoğraf uygulamasını 2012’de 1 milyar dolara satın aldıktan sonra reklamları tanıtmadan önce Instagram’da ısrar etti.

Bunun nedeni, önce “kalıcı güç” kurmanın daha önemli olmasıydı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse Gerçekten 4 Milyar Dolar Değerinde mi?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör