Google Pixel 5a’nın Çıkışı, İptal İddialarının Ardından Onaylandı

İçerik: Google Pixel 5a’nın Çıkışı, İptal İddialarının Ardından Onaylandı

Google Pixel 5a’nın Çıkışı, İptal İddialarının Ardından Onaylandı:

Google Pixel 5a 5G lansmanı, 9 Nisan Cuma günü, tedarik kısıtlamaları nedeniyle iptal edildiği yönündeki raporların ardından resmi olarak onaylandı. Söylentileri çürüten Google, Pixel 5a 5G’nin bu yıl içinde satışa sunulacağını belirten bir açıklama yaptı. Pixel serisindeki yeni akıllı telefonun orta sınıf bir seçenek olması bekleniyor. Bununla birlikte, Google’ın işlerde de üst düzey bir Pixel amiral gemisine sahip olması muhtemeldir. Bu model, Pixel 5’in halefi olan Pixel 6 olarak adlandırılabilir.

“Pixel 5a 5G iptal edilmedi. Bir Google sözcüsü, 9to5Google ve birkaç başka yayın tarafından bildirildiği üzere, bu yılın ilerleyen günlerinde ABD ve Japonya’da satışa sunulacak ve geçen yılki a serisi telefonun tanıtıldığı zamana uygun olarak duyurulacak ”dedi.

Daha önce, Android Central, Pixel 5a’nın tamamen iptal edildiğini iddia eden iki bağımsız kaynağa atıfta bulundu. Tipster Jon Prosser tarafından yayınlanan bir tweet, çip kıtlığı nedeniyle iptal edildiğini iddia ederek söylentiye ek ağırlık verdi.

Ancak Google, havayı temizledi ve sonunda Pixel 5a 5G’nin geleceğini doğruladı. Ancak şirketin açıklaması, yeni akıllı telefonu yalnızca ABD ve Japonya’da piyasaya sürmeyi planladığı için bir çip kıtlığı sorununu gösteriyor. Bu, Pixel 5a’nın Hindistan’da da piyasaya çıkacağını öne süren Hint Standartları Bürosu (BIS) listesinin aksine.

Pixel 5a 5G’nin daha küçük bir delik açma tasarımına sahip Pixel 4a 5G’ye benzer bir donanıma sahip olduğu söyleniyor. Yeni telefonda 5G ağlarını destekleyen bir Snapdragon SoC de bekleyebilirsiniz.

Google ayrıca, Pixel 5a’nın geçen yıl Pixel 4a piyasaya sürüldüğü sırada Ağustos ayında piyasaya çıkacağını belirtti. Ancak söylenti fabrikası, lansmanın Haziran ayı kadar erken gerçekleşebileceğini öne sürmüştü. Bazıları ayrıca Google’ın bu yılki neredeyse önümüzdeki ay gerçekleşecek olan I / O geliştirici konferansında duyuruyu yapabileceğini düşünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel 5a’nın Çıkışı, İptal İddialarının Ardından Onaylandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör