iPhone 12 Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu Oldu

blank
iPhone 12 Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu Oldu

İçerik: iPhone 12 Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu Oldu

iPhone 12 Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu Oldu:

Pazar araştırma firması Counterpoint tarafından hazırlanan bir rapora göre iPhone 12, Ocak 2021’de dünya çapında en çok satan akıllı telefon olarak ortaya çıktı. Rapor, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in yanı sıra iPhone 12’nin, Apple’ın bu ayki akıllı telefon satışlarının yüzde 71’ini oluşturduğunu söylüyor. İPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 mini’den oluşan iPhone 12 serisi, Apple’ın normal iPhone lansman programından biraz sonra geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürüldü. Telefonlar 5G desteği ile geliyor ve düz kenarlı iPhone 11 serisi üzerinden güncellenmiş tasarımlara sahip. Her iki eklemenin de Apple’ın rekabete karşı daha fazla müşteri edinmesine yardımcı olduğu söyleniyor.

Counterpoint, Cuma günü yayınladığı Market Pulse raporunda, Apple’ın en çok satan akıllı telefonlar listesine hakim olduğunu ve Ocak ayında dünyanın en çok satan ilk 10 akıllı telefon modeli arasında altıya kadar yer aldığını söyledi. İPhone 12 listenin başındaydı ve ardından iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max geldi.

Counterpoint raporunda, Apple’ın iPhone 12 serisi satışlarının neredeyse üçte birinin ABD’den geldiğini söyledi. Apple’ın büyümesinin arkasındaki en önemli nedenler arasında ülkedeki güçlü taşıyıcı promosyonları ve 5G talebinin olduğunu ekledi. İPhone 12 Pro Max, ABD’de en çok satan modeldi, çünkü ülkedeki tüketiciler normal iPhone 12’ye göre en üst seviye modeli tercih ediyordu.

İPhone 12 serisinin ardından iPhone 11, Counterpoint’e göre dünya genelinde en çok satan dördüncü akıllı telefon oldu. İPhone 11, Eylül 2019’da piyasaya sürüldü ve lansmanından aylar sonra bile dünya çapında satışlar açısından iyi bir performans gösterdi. Şubat ayında yayınlanan bir raporda, iPhone 11’in 2020’de en çok satılan akıllı telefon olduğu ve dünya çapında 64,8 milyon birimin gönderildiği iddia edildi.

İPhone 11’in yanı sıra iPhone SE 2020 de Ocak ayında en çok satan akıllı telefonlar listesinde yer almayı başardı. Diğer iPhone 12 modelleriyle aynı düzeyde başarıyı yakalayamadığı düşünülen iPhone 12 mini, Ocak ayının da en çok satan ilk 10 akıllı telefon listesine girmeyi başardı.

İPhone modellerinden sonra Xiaomi’nin uygun fiyatlı Redmi 9A ve Redmi 9 sırasıyla listede beşinci ve altıncı sırada yer aldı. Her iki telefonun da Xiaomi’nin bu ayki toplam akıllı telefon satışlarının yüzde 25’ini oluşturduğu söyleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 12 Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör