Milyonlarca İnsan Evcil Hayvanının İsmini Şifre Olarak Kullanıyor

blank
Milyonlarca İnsan Evcil Hayvanının İsmini Şifre Olarak Kullanıyor

İçerik: Milyonlarca İnsan Evcil Hayvanının İsmini Şifre Olarak Kullanıyor

Bir anket, bilgisayar korsanları için kolay bir hedef olmasına rağmen milyonlarca İngilizin çevrimiçi şifresi olarak evcil hayvanlarının adını kullanıyor. Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC), nüfusun% 15’inin evcil hayvan isimlerini kullandığını,% 14’ünün bir aile üyesinin adını kullandığını ve% 13’ün kayda değer bir tarih seçtiğini söyledi.

Ve insanların% 6’sı hala şifrelerinin tamamı veya bir kısmı olarak “şifre” kullanıyor. NCSC, insanları bunun yerine tahmin edilemeyen rastgele kelimeleri seçmeye çağırdı. Diğer sorunlu şifreler arasında, kullanıcının desteklediği bir spor takımı (% 6), “123456” gibi bir sayı dizisi (% 6) veya favori bir TV programı (% 5) bulunuyordu. Ankete katılanların yaklaşık% 40’ı, kolayca tahmin edilebilen bu öğelerden birini parolanın bir parçası olarak hiç kullanmadıklarını söyledi.

NCSC iletişim direktörü Nicola Hudson uyardı: “Hayvan severlerin dünyası olabiliriz, ancak evcil hayvanınızın adını şifre olarak kullanmak sizi duygusuz siber suçlular için kolay bir hedef haline getirebilir.”

Bunun nedeni, bir evcil hayvanın adının Bella, Coco, Luna veya Milo gibi yaygın evcil hayvan isimlerini veya diğer çok yaygın evcil hayvan isimlerini tekrar tekrar yerleştirerek kırılabilmesidir. Aynı mantık aile isimleri ve doğum günleri için de geçerlidir ve bunların tümü genellikle sosyal medyadan da öğrenilebilir. NCSC, “Milyonlarca hesap, deneme yanılma teknikleri kullanılarak suçlular tarafından kolayca ihlal edilebilir” diye uyardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milyonlarca İnsan Evcil Hayvanının İsmini Şifre Olarak Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör