Clubhouse CEO’su, Kullanıcı Verilerinin Sızdırılmadığını Söyledi

blank
Clubhouse CEO'su, Kullanıcı Verilerinin Sızdırılmadığını Söyledi

İçerik: Clubhouse CEO’su, Kullanıcı Verilerinin Sızdırılmadığını Söyledi

Clubhouse CEO’su, Kullanıcı Verilerinin Sızdırılmadığını Söyledi:

Clubhouse CEO’su Paul Davison Pazar günü, kişisel kullanıcı verilerinin sızdırıldığını iddia eden bir raporun “yanlış” olduğunu söyledi. Cyber ​​News, kullanıcıların kimlikleri, adları, kullanıcı adları, Twitter ve Instagram tanıtıcıları ve takipçi sayılarının bulunduğu bir SQL veritabanının çevrimiçi bir hacker forumunda yayınlandığını bildirdi. Cyber ​​News’e göre, sızdırılan bilgiler arasında kredi kartı numarası gibi hassas kullanıcı bilgilerinin olmadığı ortaya çıktı.

Kulüp Binası, Pazar günü The Verge’den gelen daha fazla bilgi talebine hemen yanıt vermedi. Ancak Davison, belediye binası sırasında bir soruya yanıt olarak platformun bir veri ihlali yaşamadığını söyledi. “Hayır, bu yanıltıcı ve yanlış, bir tıklama tuzağı makalesi, saldırıya uğramadık. Başvurulan veriler, uygulamamızdaki herkese açık profil bilgileriydi. Yani bunun cevabı kesin bir “hayır”. “

Cyber ​​News, geçtiğimiz hafta 500 milyon LinkedIn kullanıcısının kişisel verilerinin toplandığını ve çevrimiçi olarak yayınlandığını bildirdi. Microsoft’a ait şirket, LinkedIn’den hiçbir özel üye hesabı verisinin sızıntıya dahil edilmediğini söyledi.

Bu haber, 533 milyon Facebook kullanıcısının kişisel verilerinin ücretsiz olarak çevrimiçi olarak sızdırıldığının keşfedilmesinden sadece birkaç gün sonra geldi. Facebook sızıntısının kullanıcıların telefon numaralarını, doğum tarihlerini, konumlarını, e-posta adreslerini ve tam adlarını içerdiği bildirildi.

Clubhouse, yalnızca davetli olmasına ve yalnızca iOS cihazlarda kullanılabilmesine rağmen, 10 milyondan fazla indirilme gördüğü halde ilk yılında bir canavar geçirdi. Twitter, LinkedIn, Discord, Spotify ve Slack’in tümü rakip sosyal ses platformlarını başlattı veya üzerinde çalışıyor ve Facebook’un da çalışmalarda bir tane olduğu bildirildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse CEO’su, Kullanıcı Verilerinin Sızdırılmadığını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör