Cruise, Sürücüsüz Robot Taksiyi 2023’te Dubai’ye Getirecek

blank
Cruise, Sürücüsüz Robot Taksiyi 2023'te Dubai'ye Getirecek

İçerik: Cruise, Sürücüsüz Robot Taksiyi 2023’te Dubai’ye Getirecek

Cruise, Sürücüsüz Robot Taksiyi 2023’te Dubai’ye Getirecek:

General Motors ve Honda tarafından desteklenen otonom araç şirketi Cruise, ilk uluslararası robotaksi hizmetini Dubai’de başlatacak. Şirket, gerçek bir tarih belirtmemiş olsa da, kısa bir süre sonra ticari bir araç çağırma hizmeti başlatma planlarıyla 2023’te krallıktaki araçlarını test etmeye başlayacak. Haber, Dubai’nin veliaht prensi Hamdan bin Muhammed tarafından Pazartesi günü erken saatlerde duyuruldu.

Cruise, araç çağırma hizmetinin bir parçası olarak, ilk kez 2019’da tanıttığı tamamen otonom Origin araçlarını kullanacak. Şirket, şu anda San Francisco’daki test filosunun bir parçası olarak kullandığı Chevy Bolt elektrikli araçlarını kullanmayı planlamıyor. .

Origin, paylaşılan bir araç olarak tasarlandı ve üretime girdiğinde, direksiyon simidi veya pedallar gibi tipik olarak insan sürüşüyle ilişkili herhangi bir kontrole sahip olmayacak. Cruise, hedefin 2030 yılına kadar Dubai’de en az 4.000 araca çıkmak olduğunu söyledi.Cruise, hala San Francisco’nun ticari robotaxi hizmeti için ilk pazarı olmasını istiyor. Şirket, 2019 yılında memleketinde ticari bir hizmet başlatmayı planlamıştı, ancak bunu başaramadı ve henüz yeni bir tarih açıklamadı.

Cruise Origin, 2022’den itibaren GM’nin Detroit-Hamtramck fabrikasında üretime girecek. COVID-19 salgınının ortak araç çağırma üzerindeki olumsuz etkisinin ışığında, Cruise kısa süre önce insanları geziler sırasında sosyal açıdan uzak tutmayı amaçlayan yeni bir güvenlik protokolleri setini açıkladı. ve araç ücretler arasında sterilize edildi.

Cruise, dünyanın en iyi sermayeli otonom araç şirketleri arasındadır. Son üç yılda şirket, aralarında SoftBank, Honda, GM, T. Rowe Price Group ve Microsoft’un da bulunduğu bir dizi yatırımcıdan 9,25 milyar doların üzerinde para topladı. Cruise şu anda 30 milyar dolar değerinde.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cruise, Sürücüsüz Robot Taksiyi 2023’te Dubai’ye Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor: Alman otomobil üreticisi Volkswagen, otonom araçlarında yolculardan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör