Ducati, Elektrikli Motosiklet Üretim Planından Geri Adım Atıyor

blank
Ducati, Elektrikli Motosiklet Üretim Planından Geri Adım Atıyor

İçerik: Ducati, Elektrikli Motosiklet Üretim Planından Geri Adım Atıyor

Ducati, Elektrikli Motosiklet Üretim Planından Geri Adım Atıyor:

2019’da bir elektrikli motosiklette “üretime başlamaktan çok uzak olmadığını” söyledikten sonra, Ducati bu planlarda bir U dönüşü yapıyor – en azından şimdilik. “Yakında elektrikli bir Ducati üretecek miyiz? Hayır. Şu anda ürettiğimiz makine türü için elektrikli bir motosikletin Ducati sürücülerinin beklediği zevki, menzili, ağırlığı vb. Garanti edemeyeceğini düşünüyoruz,” Ducati Satış Başkan Yardımcısı Francesco Milicia MCN’ye söyledi.

Şimdi Ducati, elektrikli yakıtları sıfır emisyon seçeneği olarak araştırıyor ve bu fikri Porsche’den ödünç alıyor (her iki şirket de Volkswagen AG’ye aittir). Milicia, “Ayrıca sentetik yakıt gibi sıfır veya minimum emisyon için diğer çözümlere de dikkatle bakıyoruz. Grubumuzdaki Porsche gibi diğer markalar buna bakıyor ve orta vadede baktığımız bir şey” dedi.

E-motosikletler hala benzinli bisikletlerden daha pahalıdır, ancak Electrek’in bildirdiği gibi bazı modellerde performans karşılaştırılabilir ve menzil yaklaşmaktadır. Bu arada sentetik yakıtlar büyük ölçüde deneyseldir ve yaygın olarak bulunmaz. Ayrıca, eFuel araçları tamamen kirlilik içermez ve pilli elektrikli araçlara kıyasla oldukça verimsizdir.

Ducati elektrikli motosiklet kutusunu yolun aşağısına tekmeliyor olabilir, ancak henüz onlardan vazgeçmedi. Milicia, “Elektrik üzerinde düşünüyor ve çalışıyoruz” dedi. “Hızla elektrifikasyona giden bir grubun parçasıyız ve bu Ducati için iyi bir fırsat.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ducati, Elektrikli Motosiklet Üretim Planından Geri Adım Atıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’ye Geliyor!

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’ye Geliyor! GSX ailesinin en güçlü üyesi, Suzuki motosiklet ürün gamının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör