Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23 Milyon Dolar Harcadı

blank
Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23 Milyon Dolar Harcadı

İçerik: Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23 Milyon Dolar Harcadı

Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23 Milyon Dolar Harcadı:

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan yeni bir dosyalama, Facebook’un geçen yıl CEO Mark Zuckerberg’in güvenliğine 23 milyon dolardan fazla para harcadığını gösteriyor. Cuma günü yapılan bir vekaletnameye göre, Facebook’un yıllık şirket güvenliği incelemeleri “Bay Zuckerberg’e yönelik belirli tehditler belirledi”.

Vekil, Facebook CEO’sunun rolü hakkında “O Facebook ile eş anlamlıdır ve sonuç olarak, şirketimizle ilgili olumsuz duygular doğrudan Bay Zuckerberg ile ilişkilendirilir ve genellikle Bay Zuckerberg’e aktarılır,” diyor.

Şirketin güvenlik programlarını yıllık olarak gözden geçirmesi, Zuckerberg ve ailesinin koruma maliyetlerinin 2020’de COVID-19 seyahat protokolleri, 2020 ABD seçim sezonunda artan güvenlik kapsamı “ve artan güvenlik riskinin olduğu diğer dönemler” nedeniyle arttığını gösterdi. güvenlik personeli için artan maliyetler.

Vekalet beyanının “diğer tüm tazminatlar” bölümü, Facebook’un Zuckerberg’in konutlarında kişisel güvenlik ve kendisi ve ailesi için seyahat etmek için 23 milyon dolar harcadığını gösteriyor. CEO ayrıca güvenlik personeli ve diğer güvenlik masrafları için ek 10 milyon dolar aldı. Temel güvenliğin maliyeti, önceki yıl 10.4 milyon dolara kıyasla geçen yıl 13.4 milyon dolara çıktı.

“Tazminat, atama ve yönetişim komitesi, bu maliyetlerin tehdit ortamı ışığında uygun ve gerekli olduğuna ve Bay Zuckerberg’in yıllık maaş olarak yalnızca 1 ABD doları talep ettiği ve herhangi bir ikramiye ödemesi, öz sermaye ödülü almadığı gerçeğine inanıyor veya vekaletnameye göre diğer teşvik tazminatı ”.

Yine Cuma günü yayınlanan vekaletnamede Facebook, 26 Mayıs hissedarlar toplantısında zaman zaman çalışan olmayan yöneticilere kişisel güvenlik sağlamak için bir teklif sunacağını söyledi. yönetim kurulumuzdaki hizmetlerinin bir sonucu. “

Facebook, Ocak ve Şubat aylarında bazı çalışan olmayan yöneticiler için kişisel güvenlik hizmetlerini “şirketimiz, üst düzey yöneticilerimiz ve yöneticilerimizin karşı karşıya olduğu yüksek düzeydeki incelemelerin yanı sıra 2020 ABD seçimlerinden sonraki dinamik ve heyecanlı atmosfer ışığında onayladı. vekaletnameye göre 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na yapılan saldırı ”.

Tech Transparency Project tarafından Ocak ayında yayınlanan bir raporda, Capitol saldırısındaki bazı aşırılık yanlısı isyancıların, Facebook COO’su Sheryl Sandberg’in “etkinliklerin büyük ölçüde platformlarda organize edildiğine ilişkin açıklamalarına rağmen, 6 Ocak ayaklanmasını planlamak ve koordine etmek için Facebook’taki özel grupları aylarca kullandığını ortaya çıkardı. Nefreti durdurma yeteneğimiz olmayan, standartlarımıza sahip olmayan ve şeffaflığımıza sahip olmayanlar. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23 Milyon Dolar Harcadı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör