NVIDIA, Profesyonel Kurumlar İçin Amper GPU’ları Tanıttı

blank
NVIDIA, Profesyonel Kurumlar İçin Amper GPU'ları Tanıttı

İçerik: NVIDIA, Profesyonel Kurumlar İçin Amper GPU’ları Tanıttı

NVIDIA, Profesyonel Kurumlar İçin Amper GPU’ları Tanıttı:

NVIDIA, oyuncuların tüm eğlenceye sahip olmasına izin vermiyor. Bugün GTC konferansında şirket, RTX 30 serisi GPU’ları ile Ampere mimarisinin ilk sahnesine dayanan bir sonraki profesyonel odaklı grafik kartlarını duyurdu. Masaüstü bilgisayarlar için, sırasıyla 8.192 ve 6.144 CUDA çekirdeği içeren RTX A5000 ve A4000 GPU’lar var. Bu GPU’lar 24 GB GDDR6 bellekle tamamlanır, ancak 48 GB’a kadar adreslenebilir bellek için NVLINK üzerinden iki kartı birbirine bağlayabilirsiniz. NVIDIA’nın RTX 3090 GPU’su teknik olarak daha da yüksek hızlar sunar, ancak profesyonel donanımı genellikle uzun iş yüklerinde kararlılık için üretilmiştir.

Profesyonel dizüstü bilgisayar cephesinde, tümü şirketin en yeni Max-Q optimizasyon teknolojisi ile donatılmış A2000 – A5000 aralığı var. NVIDIA’nın en üst düzey profesyonel GPU’larının dizüstü bilgisayarlara ne kadar iyi tercüme edildiğini görmek ilginç olacak; Tüketici cephesinde, RTX 3080, masaüstü muadili kadar hızlı değil. NVIDIA ayrıca, ağır hizmet grafik performansından çok çoklu görevlere odaklanan önceki Turing donanımına dayalı T1200 ve T600 GPU’ları da piyasaya sürüyor. NVIDIA ayrıca, sunucular ve süper bilgisayarlar için yakın zamanda duyurduğu Grace Arm tabanlı CPU ile güzel bir şekilde eşleşmesi gereken veri merkezleri için yeni A10 ve A16 GPU’ları da duyurdu.

NVIDIA’nın yeni profesyonel sınıf masaüstü GPU’larını bu ayın ilerleyen günlerinde sistemlerde görmeyi bekleyebilirsiniz, dizüstü bilgisayar modelleri ise ikinci çeyrekte görünecektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA, Profesyonel Kurumlar İçin Amper GPU’ları Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Sony WF-1000XM4 TWS Kulaklık Piyasaya Sürüldü

Sony WF-1000XM4 TWS Kulaklık Piyasaya Sürüldü:Sony WF-1000XM4 gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklıklar dünya çapında piyasaya …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör