Sony, Telefonlara PlayStation Oyunlarını Getirmek İstiyor

blank
Sony, Telefonlara PlayStation Oyunlarını Getirmek İstiyor

İçerik: Sony, Telefonlara PlayStation Oyunlarını Getirmek İstiyor

Sony, Telefonlara PlayStation Oyunlarını Getirmek İstiyor:

Uncharted: Fortune Hunter gibi tek seferlik oyunları saymadığınız sürece Sony PlayStation oyun serileriyle pek bir şey yapmadı, ancak bu yakında değişebilir. Eurogamer, Sony’nin PlayStation Studios’ta PlayStation’ın “en popüler franchise’larını” mobil cihazlara taşımaya odaklanacak bir yönetici tuttuğunu fark etti. Listede şaşırtıcı olmayan bir şekilde başlıklar veya zaman aralıklarından bahsedilmese de, yeni Mobil Baş Yöneticisi üç ila beş yıllık bir strateji geliştirecektir.

Şirket, PlayStation markasını telefonlarla birleştirmeye çalışmak konusunda uzun bir geçmişe sahip, ancak çok da başarılı değil. Az sayıda oyunun yanı sıra, Sony’nin en bilinen çabası Xperia Play’dir – zamanının ötesinde bir “PlayStation telefonu” (ROG Phone 5 gibi oyun telefonlarına tanık olun) ancak ticari bir flop’tur. PlayStation Mobile adı, Horizon Zero Dawn gibi PC bağlantı noktalarıyla daha iyi ilişkilendirilir.

Sony’nin neden mobil cihazlara yöneldiğini anlamak zor değil. PlayStation markasını çok daha geniş bir kitleye ulaştırabilir ve tabii ki uygulama içi satın alımlardan kâr elde edebilir. Fortnite, PUBG ve Roblox gibi oyunlar başarılarının büyük bir kısmını mobil oyunculara borçludur. Tabii ki zorluk, bu stratejiyi uygulamaktır. Oyunların kendileri, onları konsolunuzda özel kılan şeyleri kaybetmeden mobil ortama uyum sağlamalıdır. Sulandırılmış limanlar veya nakit para çekme gibi hissederlerse başarılı olamayabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Telefonlara PlayStation Oyunlarını Getirmek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor:Tony Hawk’un Pro Skater 1 ve 2’si, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör