Tamamen Elektrikli MG ZS, Türkiye’de Satışa Sunuldu

blank
Tamamen Elektrikli MG ZS, Türkiye'de Satışa Sunuldu

İçerik: Tamamen Elektrikli MG ZS, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Tamamen Elektrikli MG ZS, Türkiye’de Satışa Sunuldu:

Türkiye distribütörlüğü çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Doğan Holding, İngiltere merkezli efsanevi otomobil markası MG’nin üstlendiği Trend Otomotiv’in Türkiye’deki ilk modeli ZS% 100 elektrikli EV olarak tanıtıldı.

Türkiye’nin en erişilebilir% 100 elektrikli SUV’si ZS EV olma hedefi ile yolda, 7 yıl-150 bin km batarya da üretici garantisini, NCAP 5 yıldızlı güvenliği, MG Pilot teknoloji düzeyinde L2 otonom sürüşü kapsayacak ve ülkemiz olacak Devreye ilk kez MG Değer Koruma Programı ile öne çıkmayı hedefliyor. 394 bin TL’den başlayan anahtar teslimi satış fiyatı ve ilk defa elektrikli otomobil almayı düşünenlerin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak değer koruma uygulaması ile hızlı giriş yapmayı hedefliyor. 12 Nisan’dan itibaren elektrikli otomobillerle tanışmak isteyenler http://www.mg-turkey.com adresini ziyaret ederek ön satış ile MG ZS EV’lere sahip olabilecekler.

1924 yılında İngiltere’de kurulan MG, 2019 itibariyle MG Electric adı altında birçok Avrupa pazarına yeniden girmiştir. İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Norveç, İzlanda, Danimarka, Belçika, Lüksemburg, Avusturya ve İsveç gibi ülkelerde de satışa sunulan Elektrikli MG modelleri, birçok pazarda ilk 10’a girmeyi başardı. rekabet yoğun.

MG’nin elektrikli kompakt SUV modeli ZS EV, markanın Avrupa pazarındaki büyüme planları kapsamında ülkemizde satışa sunuldu. Anahtar teslimi 394 bin TL’lik dikkat çekici başlangıç ​​fiyatı ZS EV, Türkiye’nin en erişilebilir% 100 elektrikli SUV modeli olarak öne çıkıyor. Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “MG’nin yüksek teknolojiye sahip ZS EV modelini büyük ilgi gördüğü Avrupa’dan sonra ülkemizde satışa sunmanın heyecanını yaşıyoruz. MG markasını temsil etmek, projenin ilk gününden itibaren bizlere büyük heyecan verdi. Aracı kullanır kullanmaz, bu heyecan güçlü bir güvene dönüştü ve bizi böylesine iddialı bir lansman programı oluşturmaya teşvik etti. Doğan Trend Otomotiv olarak ‘Yüzde 100’e hiç bu kadar yaklaşmadınız’ sloganıyla ZS EV’yi müşterilerimize sunarak segment lideri olmayı hedefliyoruz ”dedi.

Dünyada yükselen trend elektrikli araçlar ve SUV’lar!
Elektrikli ve SUV’lerin dünya otomotiv pazarında hızla büyüyen segmentler olduğunun altını çizen Kağan Dağtekin, geçtiğimiz yıl hem Avrupa’da hem de Çin’de elektrikli ve hibrit otomobil satışlarının 1 milyon adedi aştığını vurgulayarak, 2020’nin tam bir değişim yılı olduğunu belirtti. Kağan Dağtekin, “2020, tüketicilerin elektrikli araçları hayatlarının bir parçası olarak görmeye başladığı bir yıl oldu.

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgınının yan etkilerinden biri de insanların çevreye verdiğimiz zararı sorguladığı ve farkındalığın arttığı bir ortam yaratmasıydı. Bu ve yönetmeliklerin etkisiyle Avrupa’da satılan her 7 araçtan 1’inde 2021’inin elektrikli olması bekleniyor ”dedi. Dağtekin, Norveç’te geçtiğimiz yıl elektrikli araç satışlarının içten yanmalı motorlu araç satışlarını geçtiğini, Hollanda’da ise elektrikli araçların toplam pazarda% 20 paya sahip olduğuna dikkat çekti. “Çin şu ana kadar dünyanın en büyük elektrikli otomobil pazarı oldu. “Avrupa’da elektrikli otomobil satışları 2020’de ilk kez Çin’i geride bıraktı, ancak Çin bilgi, deneyim ve üretim gücü ile elektrikli araç teknolojisinde lider olmaya devam edecek.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tamamen Elektrikli MG ZS, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör