AMD, Yerleşik Grafiklere Sahip İlk Ryzen 5000 CPU’ları Tanıttı

blank
AMD, Yerleşik Grafiklere Sahip İlk Ryzen 5000 CPU'ları Tanıttı

İçerik: AMD, Yerleşik Grafiklere Sahip İlk Ryzen 5000 CPU’ları Tanıttı

AMD, Yerleşik Grafiklere Sahip İlk Ryzen 5000 CPU’ları Tanıttı:

AMD nihayet 4000G serisi APU’larının bir takibini sunuyor ve bu hoş bir yükseltme gibi görünüyor – özellikle bir PC satın almadan önce GPU eksikliklerinin sona ermesini bekleyemiyorsanız. Şirketin yeni Ryzen 5000G serisi CPU’ları, Vega 8’e kadar entegre grafiklerle mevcut nesil Zen 3 işlem gücünü birleştirerek size özel bir ekran kartı satın almak zorunda kalmadan iyi (kesinlikle üstün olmasa da) GPU performansı sunar.

İlk seri dört çekirdekli Ryzen 3 yongalara, altı çekirdekli Ryzen 5 modellerine ve sekiz çekirdekli Ryzen 7 parçalarına ayrılmıştır. Giriş Ryzen 3 5300G (65W TDP’de 4GHz temel saat) ve düşük güçlü 5300GE (35W’de 3.6GHz temel) CPU’lar açıkça gösterişsiz bilgisayar alıcılarını hedefliyor. Tatlı noktalar üst düzey modeller gibi görünüyor. 3.4GHz 5600GE, 3.9GHz 5600G, 3.2GHz 5700GE ve 3.8GHz 5700G, Overwatch ve Valorant gibi çok yoğun olmayan 3D oyunlar için yeterince hızlı olmalıdır.

Siz sormadan önce: evet, AMD bazı büyük performans iddialarında bulunuyor. 5700G’nin yaratıcılık, üretkenlik ve kıyaslama uygulamalarında Intel Core i7-10700’den ortalama yüzde 35 ila 80 daha hızlı olduğunu söylüyor. Oyunlar için gece ve gündüz farkı da var. AMD, Assassin’s Creed Odyssey, Civilization VI ve Metro Exodus dahil olmak üzere Core i7’de mücadele eden oyunlarda gerçekten oynatılabilir kare hızlarını (yani 30FPS’nin üzerinde) iddia ediyor. Şirket şüphesiz yeni Ryzens’i gururlandıran bir yazılım seçiyor, ancak oyun oynamanın önemli bir husus olup olmadığını test etmeye değer.

Lansmandan sonraki ilk haftalarda önceden oluşturulmuş bir sistemin parçası olarak Ryzen 5000G serisini satın almaktan memnun olmanız gerekecek. Ancak AMD, “bu yılın ilerleyen günlerinde” ev yapımı bilgisayarlar için ayrı olarak satışa sunulacağını söyledi. Her iki durumda da, oyunculara haber vermek için son derece yararlı olabilirler – şimdi Ryzen destekli bir sistem satın alabilir ve hayalinizdeki GPU’nun kullanıma sunulmasını beklerken oynamaya başlayabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: AMD, Yerleşik Grafiklere Sahip İlk Ryzen 5000 CPU’ları Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör