Artık PS5 Oyunlarını Bir USB Sürücüsünde Saklayabilirsiniz

blank
PlayStation 5, Nisan Ayında Yeni Güncellemeler Alacak

İçerik: Artık PS5 Oyunlarını Bir USB Sürücüsünde Saklayabilirsiniz

Artık PS5 Oyunlarını Bir USB Sürücüsünde Saklayabilirsiniz:

Sony, PlayStation 5’in lansmanından bu yana ilk büyük sistem güncellemesini sunmak üzere ve bu yerleşik SSD’de yeriniz kalmaması iyi bir haber. 14 Nisan’da piyasaya sürülen bir yükseltme, en önemlisi PS5 oyunlarını USB sürücülerinde saklama yeteneği olmak üzere birkaç hoş geldiniz özelliği ekliyor. Ne yazık ki PS4 oyunları gibi bu sürücülerden oynayamazsınız (Sony, USB sürücülerin yeterince hızlı olmadığını söylüyor), ancak bu oyunları yeniden yüklemek, onları indirmekten veya oyun diskinizi bulmaktan daha hızlı olmalıdır. .

PS5’in vaat edilen M.2 SSD depolama genişletmesinin ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda hala bir bilgi yok.

Güncelleme ayrıca, nesiller arası Share Play’i etkinleştirerek PS4 sahibi arkadaşlarınızla oynamanızı kolaylaştırır. Örneğin, bir PS4 oynatıcı PS5 ekranınızı izleyebilir veya hatta bir oyunu deneyebilir. Bunun da ötesinde, hem PS4 hem de PS5’te bazı katılabilir oyun oturumları görünecek.

Diğer yükseltmeler? Game Base artık Arkadaşlar ve Partiler arasında geçiş yapmanın hızlı bir yolunu sunuyor ve içinde bulunduğunuz her parti için bildirimleri kapatabilirsiniz. Oyun sohbetini hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilir veya bireysel oyuncular için ses seviyesini azaltabilirsiniz. Oyun güncellemeleri, hazır olduklarında sizi beklemekten kurtarmak için önceden indirebilir. Kitaplığınızdaki oyunları gizleyebilir ve belirli başlıkları arayabilirsiniz. Ekran yakınlaştırmasını ayarlayabilir ve kupa güncellemeleri size hem istatistiklerinizi daha iyi görmenizi hem de otomatik kupa yakalamalarınızı kazanması daha zor ödüllerle sınırlama seçeneği sunar.

Bu arada PlayStation Uygulaması, çok oyunculu PS5 oturumlarına katılmanıza, kupaları karşılaştırmanıza ve PlayStation Store oyunlarını filtrelemenize izin veren bir güncelleme aldıktan sonra haftalar içinde.

Bu güncelleme, her kullanıcının, özellikle de kendilerini SSD’den oyunları silerken bulanların şikayetlerine hitap etmeyecek. Hala bunu bir süre daha yapmanız gerekecek. Yine de Sony hala bazı sıkıntılı noktalarla uğraşıyor ve USB sürücü seçeneği en azından oyunları bitirdikten sonra arşivlemenin bir yolunu sunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık PS5 Oyunlarını Bir USB Sürücüsünde Saklayabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor:Tony Hawk’un Pro Skater 1 ve 2’si, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör