Bitcoin 62.575 Dolar İle Rekor Kırdı

blank
Bitcoin Uzun Sürenin Ardından Tekrar 50.000 Doların Altına Düştü

İçerik: Bitcoin 62.575 Dolar İle Rekor Kırdı

Bitcoin 62.575 Dolar İle Rekor Kırdı:

Bitcoin Salı günü 62.575 $ rekorunu kırarak 2021 rallisini yeni zirvelere çıkardı. Dünyanın en büyük kripto para birimi, bir yatırım ve ödeme aracı olarak artan genel kabul ve yatırımcılar düşük faiz oranları arasında yüksek getirili varlıklar aradıkça, bu yıl fiyatı iki katından fazla artırdı.

BNY Mellon, Mastercard ve Tesla gibi büyük firmalar, kripto para birimlerini benimseyen veya bunlara yatırım yapanlar arasındadır.

Tesla başkanı Elon Musk geçtiğimiz günlerde şirketin elektrikli araçlarının artık Bitcoin kullanılarak satın alınabileceğini ve seçeneğin bu yılın sonlarında ABD dışında da satışa sunulacağını duyurdu.

Twitter hesabı üzerinden kripto para birimlerini tanıtan Musk, Şubat ayında geleneksel parayı “negatif gerçek ilgiye sahip olduğunda, sadece bir aptalın başka yere bakmayacağını” söyleyerek eleştirmişti.

PayPal Mart ayında, ABD’li tüketicilerin, günlük ticarette dijital varlıkların kullanımını önemli ölçüde artırabilecek bir hareket olan, küresel olarak milyonlarca çevrimiçi tüccarına ödeme yapmak için kripto para varlıklarını kullanmalarına izin vermeye başladığını duyurdu.

Şirket, PayPal dijital cüzdanlarında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin cash ve Litecoin bulunduran müşterilerin artık alışveriş yapmak için kasalarında fiat para birimlerine dönüştürebileceklerini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin 62.575 Dolar İle Rekor Kırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör