Dünyanın En Zengin 8 Kişisi Toplam 1 Trilyon Dolara Sahip

blank
Dünyanın En Zengin 8 Kişisi Toplam 1 Trilyon Dolara Sahip

İçerik: Dünyanın En Zengin 8 Kişisi Toplam 1 Trilyon Dolara Sahip

Dünyanın En Zengin 8 Kişisi Toplam 1 Trilyon Dolara Sahip:

Teknoloji hisselerindeki artış, serveti 100 milyar doları aşan insan sayısını sekize çıkardı.

Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre ABD’li teknoloji girişimcilerin hakim olduğu bir gruba girerek geçen hafta özel kulübe katıldı. Dünyanın en zengin sekiz insanı bir arada 1 trilyon dolardan fazla servete sahip ve bu yıl toplam 110 milyar dolar eklediler.

2017’de Amazon’dan Jeff Bezos, Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in 1999’da geri dönmesinden bu yana 100 milyar dolarlık dönüm noktasına ulaşan ilk kişi oldu. Gates’in serveti daha sonra dot-com balonu patlamasıyla düştü ve geri kazandı. sadece 2019’da yüzüncü milyoner unvanını aldı. Tesla’dan Elon Musk ve Facebook’tan Mark Zuckerberg, teknoloji endüstrisi, koronavirüs salgını çevrimiçi ortama geçişi hızlandırarak servet yaratmada bir artışa neden olurken geçen yıl kulübe katıldı.

En az 100 milyar dolarlık servete sahip milyarderler çoğunlukla ABD merkezlidir. Demokrat Senatör Elizabeth Warren ve diğer ilerici milletvekilleri yakın zamanda bir servet vergisi getirme planlarını yeniden canlandırdılar, ancak teklifin dar bir şekilde bölünmüş bir Kongre’de herhangi bir yere gitme olasılığı düşük.

Washington DC merkezli düşünce kuruluşu Economic Innovation Group’un başkanı ve CEO’su John Lettieri, 17 Mart’ta ABD’li milletvekillerine “ABD ekonomisi dünyanın en güçlü servet yaratma ve refah motoru” dedi. En alttaki zenginlik bu ülkedeki hayatın rahatsız edici ve kalıcı bir gerçeği olmaya devam ediyor. “

ABD hisseleri, ekonomik iyileşme konusundaki iyimserliğin ardından Cuma günü yeni bir rekora tırmandı. Teknoloji odaklı Nasdaq 100 Endeksi, bu yıl yüzde 7’den fazla yükseldi ve Google’ın ebeveyn Alfabesi, bir telif hakkı kararı kazandığı için son iki haftadır yükseldi. Page ve Brin, bu yıl servetlerine 20 milyar dolardan fazla kattılar, bu en büyük kazançlardan bazıları.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Zengin 8 Kişisi Toplam 1 Trilyon Dolara Sahip

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör