Epic, Apple Denemesi Öncesinde Milyar Dolarlık Projeyi Duyurdu

blank
Epic, Apple Denemesi Öncesinde Milyar Dolarlık Projeyi Duyurdu

İçerik: Epic, Apple Denemesi Öncesinde Milyar Dolarlık Projeyi Duyurdu

Epic, Apple Denemesi Öncesinde Milyar Dolarlık Projeyi Duyurdu:

Epic Games, emrinde daha büyük bir savaş sandığı ile Apple ile savaşa giriyor. Yayıncının rekabete aykırı App Store uygulamaları olduğunu iddia ettiği şirketler arasında yapılan denemeden önce Epic, bir milyar dolar daha fon sağladı. Epic şu anda 28,7 milyar dolar değerinde.

Finansman turu, Sony’nin 200 milyon dolarlık stratejik yatırımını içerir. Epic, en son nakit enjeksiyonunun “iki şirket arasındaki halihazırda yakın ilişkiye dayandığını ve teknoloji, eğlence ve sosyal olarak bağlantılı çevrimiçi hizmetlerdeki son durumu ilerletme misyonunu güçlendirdiğini” söylüyor. Sony, geçen yıl Epic’e 250 milyon dolar yatırım yaptı. Bu arada, Epic Games CEO’su Tim Sweeney, şirketin hâkim hissedarı olmaya devam ediyor.

Epic’in basın açıklaması Apple ile yasal mücadeleden bahsetmese de, finansman turunun zamanlaması ilgi çekicidir. İlk mahkeme tarihi 3 Mayıs.

Dosyalara göre Epic, Apple’ın App Store’un inceleme sürecini kötüye kullandığı iddiasıyla rekabeti bastırdığını iddia edecek. Apple ayrıca, Epic’in bu davadaki fitili ateşlemek için protesto ettiği App Store ve uygulama içi satın alımlarda yüzde 30’a varan bir kesinti aldı.

Öte yandan Apple, rakip olduğunu iddia ettiği Steam ve Google Play Store gibi diğer bazı dijital pazarların yüzde 30’luk bir kesinti yaptığını iddia edecek. Uygulama inceleme politikalarının ve yandan yüklemeye ilişkin kısıtlamaların iOS cihazların güvenliğini sağlamaya yardımcı olduğunu savunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Epic, Apple Denemesi Öncesinde Milyar Dolarlık Projeyi Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Windows 11, Internet Explorer’ı Kullanımdan Kaldırıyor

Windows 11, Internet Explorer’ı Kullanımdan Kaldırıyor: Windows 10’un kullanım ömrünün bir noktasında, Internet Explorer’a, Microsoft …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör