Facebook, İçerik Yasaklarına Yönelik İtirazları Değerlendiriyor

blank
Facebook, İçerik Yasaklarına Yönelik İtirazları Değerlendiriyor

İçerik: Facebook, İçerik Yasaklarına Yönelik İtirazları Değerlendiriyor

Facebook, İçerik Yasaklarına Yönelik İtirazları Değerlendiriyor:

Facebook’un Gözetim Kurulu şimdiye kadar temyizden sonra içeriği geri yüklemeye odaklandı, ancak şimdi sosyal ağın hoşgörülü olduğunu düşünenlerden talepler alıyor. Yönetim kurulu, olağan içerik denetleme süreci materyali olduğu gibi bıraktığında Facebook ve Instagram’ın içeriği kaldırması için itirazları kabul etmeye başladı.

Yayından kaldırma istekleri normal süreçten biraz farklı olacaktır. Yönetim kurulu, aynı içerik için birden fazla itirazı tek bir vakada toplayacak ve izin vermedikçe istekte bulunan kişileri “kolayca tanımlayabilecek” ayrıntıları atlayacaktır. Her zaman olduğu gibi, yönetim kurulu kararlarında “eksiksiz, ilkeli ve şeffaf” olmaya yemin eder. Tüm kararlar Facebook için bağlayıcıdır.

Henüz yoksa, yeni itiraz seçeneğinin “önümüzdeki haftalarda” kullanılabilir olmasını bekleyebilirsiniz.

Genişleme, Facebook’un ılımlılığı üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir. Bazıları Facebook’un bazı içerikleri kaldıramayacak kadar hızlı olduğunu iddia ederken, diğerleri bunun çoğu zaman gevşek olduğunu savundu – yakın tarihli bir dava, sosyal medya devini şirketin kurallarını çiğneyen Müslüman karşıtı nefret söylemine izin vermekle suçladı. Bu, Facebook’un mevcut politikalarıyla tutarlı olmak için nefret ve yanlış bilgilendirme konusunda daha katı baskılara yol açabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, İçerik Yasaklarına Yönelik İtirazları Değerlendiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor: Microsoft, bugünkü “Windows için sırada ne var” etkinliğinde, yeni görünümü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör