Google Chrome Tüm Dünyada Medya Kontrol Sistemini Test Ediyor

blank
Google Chrome Tüm Dünyada Medya Kontrol Sistemini Test Ediyor

İçerik: Google Chrome Tüm Dünyada Medya Kontrol Sistemini Test Ediyor

Google Chrome Tüm Dünyada Medya Kontrol Testi Yapıyor:

Google’ın, Chrome tarayıcısı ve kullanıcıların arka planda müzik veya video oynatmayı kontrol etmelerine olanak tanıyan Chrome OS için müzik kontrollerini test ettiği bildiriliyor. Google, bir kaydırma çubuğu ve arka planda çalan şarkının veya videonun albüm resmini veya küçük resmini eklemek için müzik kontrollerini güncelliyor. Yeni özelliklerle ilgili olarak Google’dan resmi bir onay gelmedi, ancak Mayıs 2021’in sonunda piyasaya sürülebilecek Chrome v.91 güncellemesiyle piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Google’ın yeni özelliği, Reddit’te u / Leopeva64-2 tarafından yayınlandı ve ilk olarak Android Police tarafından görüldü. Yeni görünümün, chrome: // flags / # global-media-controls-modern-ui altında etkinleştirilebilen bir bayrağın arkasına saklandığı bildiriliyor. Müzik kontrollerine yapılan en büyük eklemeler, kaydırma çubuğu ve müzik veya videolar için arka plan resmidir. Değişiklikler hem Chrome tarayıcıda hem de Chrome OS’de benzerdir; burada kullanıcılar müzik çaları telefon hub’ı ve görev çubuğundaki tote arasına sabitleyebilir.

Chrome 91 ile piyasaya sürülebilir ancak o zamana kadar Chrome Canary’de deneyimlenebilir.

Google, geçtiğimiz ayın sonlarında, Chrome tarayıcısında çerezlere alternatif olarak Federated Learning of Cohorts (FLoC) test etmeye başlayacağını duyurdu. FLoC, Chrome için Gizlilik Korumalı Alan projesinin önemli bir parçasıdır. FLoC yerel olarak çalışır ve bir kohortta benzer düşünen kullanıcıları bir araya getiren bir kullanıcının tarama davranışını sınıflandırır. İnsanların benzer ilgi alanlarına ve arama geçmişlerine sahip büyük insan gruplarında saklanmasını sağlayacaktır.

Ek olarak, arama devi Mart ayında Android için Chrome 89 güncellemesinin performans iyileştirmeleri getireceğini ve daha az kaynak kullanacağını, daha hızlı başlatılacağını ve öncekinden yüzde 13 daha hızlı başlatılacağını duyurdu. Google, “Dondurulmuş Sekmeleri Dondur” u kullandı ve daha önceki bir oturumdaki talep sekmeleri daha hızlı yüklenecek. Bunun yanı sıra Google, Android’de PartitionAlloc’u ve gecikme, alan verimliliği ve güvenlik için optimize edilmiş 64 bit Windows kullanmıştır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Chrome Tüm Dünyada Medya Kontrol Sistemini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör