Google, Sony 360 Reality Audio’yu Android’e Getirmek İstiyor

blank
Google, Sony 360 Reality Audio'yu Android'e Getirmek İstiyor

İçerik: Google, Sony 360 Reality Audio’yu Android’e Getirmek İstiyor

Google, Sony 360 Reality Audio’yu Android’e Getirmek İstiyor:

2019’da piyasaya sürülmesine rağmen, Sony’nin sürükleyici 360 Reality Audio formatı hala Tidal, Amazon Echo Studio ve Japon şirketinin kendi hoparlörleri ve kulaklıkları dahil olmak üzere bir dizi hizmet ve cihazla sınırlı. Ancak, her yönden geliyormuş hissi veren odayı dolduran ses vaat eden nesne tabanlı uzamsal ses teknolojisi, kolunuzda bir çekim yapmak üzere olabilir. XDA Developers, Google’ın 360 Reality Audio’yu mobil işletim sistemine entegre etmek için Sony ile birlikte çalıştığını öne süren Android kod incelemeleri gördü.

Kod, vokallerin, enstrümanların ve diğer seslerin dinleyicinin etrafına yerleştirilmesine olanak tanıyan MPEG-H 3D Ses formatı desteğinin Android’in MPEG4Extractor sistem bileşenine eklenmesinden bahsediyor. Sony yazılım mühendisi Kei Murayama’nın iki şirket arasındaki ortaklığı doğrulayan bir yorumu da dahil olmak üzere diğer bölümler de özellikle 360 ​​Reality Audio’ya atıfta bulunuyor. Kodda, “Bu, Google ile Sony arasındaki” Android OS 360RA desteği “toplantısında bahsedilen yamalardan biri,” şeklinde yazıyor.

Çalışma büyük olasılıkla hala erken aşamalarda olsa da, formata yönelik destek nihayetinde Android uygulama üreticilerinin 3D ses oynatmayı uygulamalarına entegre etmelerini kolaylaştıracak. Halihazırda formatı sunan hizmetler, desteklenen cihazlar gerektirmeyebilir, ancak kodda “herhangi bir kulaklıkla” çalışan bir sanallaştırıcıdan bahseden bir bit.

Hareket, Sony’nin 360 Reality Audio’yu kitlelere ulaştırma konusundaki büyük planına kesinlikle uyuyor. Şimdiye kadar, formatın yetersiz kütüphanesini (Ocak ayı itibariyle sadece 4.000 desteklenen parça ile) artırabilecek yazılım araçları oluşturmaya ve iyileştirilmiş sesi yakalayabilen konserler ve stüdyolar oluşturmaya odaklandı. Sony, bu özelliği telefonlarda ve ses cihazlarında kullanmak için, kulaklık kişiselleştirme teknolojisini Kulaklık uygulamasından diğer üreticilere lisanslayacağını söyledi. Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi olan Google’ın Android’ini kazanmak büyük bir kazanım olacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Sony 360 Reality Audio’yu Android’e Getirmek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör