Sony, Epic Games’e 200 Milyon Dolar Daha Yatırım Yaptı

blank
Sony, Epic Games'e 200 Milyon Dolar Daha Yatırım Yaptı

İçerik: Sony, Epic Games’e 200 Milyon Dolar Daha Yatırım Yaptı

Sony, Epic Games’e 200 Milyon Dolar Daha Yatırım Yaptı:

Epic bugün yaptığı açıklamada, Sony’nin 1 milyar dolarlık finansman turunun bir parçası olarak Epic Games’e 200 milyon dolar daha yatırım yaptığını duyurdu. Bir düzineden fazla yatırımcı, Fortnite geliştiricisine 28,7 milyar dolar değer biçen finansman turuna katkıda bulundu. Bu, Epic Games’in geçen Temmuz ayında Sony’nin büyük yatırımı sırasındaki tahmini değerinden 10 milyar dolardan fazla.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, yatırımdan sonra hala şirketin hâkim hissedarıdır. Bir basın açıklamasında Sweeney, Epic’in yatırımı “Fortnite, Rocket League ve Fall Guys’da bağlantılı sosyal deneyimler oluşturma konusundaki çalışmalarımızı hızlandırmaya yardımcı olurken, oyun geliştiricileri ve yaratıcıları Unreal Engine, Epic Online Services ve Epic Games ile güçlendirmek için kullanacağını söyledi. Mağaza. “Finansman turu, Sony’nin Epic’e yaptığı 250 milyon dolarlık yatırımın üzerinden bir yıldan kısa bir süre sonra geldi. Bu, VentureBeat’in 17,86 milyar dolar değerinde olduğunu belirttiği şirkette yüzde 1,4 hissesini satın aldı. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, bugünkü yatırımla aynı zamana denk gelecek şekilde yaptığı açıklamada, şirketin “dünyanın her yerinden insanlara yeni eğlence deneyimleri sunmak için işbirliğimizi güçlendirmekten heyecan duyduğunu” söyledi.

Bu, Sony ile Epic’in yakın ilişkisinin en son işaretidir. Epic, yeni nesil Unreal Engine 5 motorunu göstermek için Sony’nin PS5 konsolunu kullandı ve Sweeney, iki şirketin PS5’in depolama mimarisini geliştirmek için yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. O sırada “Depolama konusunda oldukça uzun bir süredir Sony ile çok yakın çalışıyoruz,” dedi.

Epic’in değerlemedeki artışı, şirket Epic Games Store için ücretsiz oyunlar ve özel ürünler için yüz milyonlarca dolar harcarken bile geliyor. Bu rakam, iPhone üreticisinin geçen yıl Fortnite’ı App Store’dan atmasının ardından Apple ile devam eden hukuk davasının bir parçası olarak ortaya çıktı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Epic Games’e 200 Milyon Dolar Daha Yatırım Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Google Meet Güncellemesi Yayınlandı

Yeni Google Meet Güncellemesi Yayınlandı: Google, Meet’te çok ihtiyaç duyulan El Kaldırma özelliğini tanıttıktan sonra, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör