Apple Watch, COVID-19’u Tespit Etme Çalışmalarına Başladı

blank
Apple Watch Kan Basıncı ve Glikoz Seviyesini Ölçecek

İçerik: Apple Watch, COVID-19’u Tespit Etme Çalışmalarına Başladı

Apple Watch, COVID-19’u Tespit Etme Çalışmalarına Başladı:

Apple, Eylül ayında, Apple Watch’un COVID-19 için bir öngörücü olarak kullanımına ilişkin bir çalışma başlatacağını söyledi ve şu anda bu söze göre hareket ediyor. AppleInsider ve MacRumors, Apple, Washington Üniversitesi ve Seattle Grip Çalışması’nın, Watch ve iPhone’un COVID-19 gibi (ve dahil) solunum yolu hastalıklarını tahmin edip edemeyeceğini ölçen bir Seattle bölgesi çalışması için gönüllüleri kabul etmeye başladığını bildirdi.

Her katılımcı, altı ay boyunca “gece gündüz” takması gereken, çalışma tarafından sağlanan bir Apple Watch alacak. Dahil olan herkesin iPhone’undaki Apple Araştırma uygulamasında haftalık anketleri doldurması gerekecek, ancak hastalananlara hem evde burun temizleme testi hem de daha fazla Apple Watch sağlık verisi sağlama talebi gönderilecek. Bu tür birçok çalışmada olduğu gibi, bilgi ve katılım gizli kalacaktır.

Katılmak istiyorsanız, en az bir iPhone 6s ile 22 yaşında veya daha büyük bir Seattle bölgesinde ikamet etmeniz gerekir.

Aylar önce yayınlanan bir Mount Sinai araştırması, Apple Watch’un semptomların ortaya çıkmasından bir hafta öncesine kadar kalp atışlarındaki ince değişiklikleri tespit ederek COVID-19’u erken tespit edebileceğini buldu. Stanford araştırması da bunu destekledi. UW projesi bu bulguları doğrulayabilir ve verilerin Apple Watch tasarımlarını (veya en azından WatchOS’u) etkilemesi şaşırtıcı olmaz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Watch, COVID-19’u Tespit Etme Çalışmalarına Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir: Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör