Carnegie Mellon’un Son Ürünü Su Altında Yüzebiliyor

blank
Carnegie Mellon’un Son Ürünü Su Altında Yüzebiliyor

İçerik: Carnegie Mellon’un Son Ürünü Su Altında Yüzebiliyor

Carnegie Mellon’un Son Ürünü Su Altında Yüzebiliyor:

Yıllar geçtikçe, Carnegie Mellon Üniversitesi, kum tepelerine tırmanma ve nesneleri tutma gibi şeyler yapma yeteneği sağlamak için ünlü yılan yumağını geliştirdi. En son yinelemesiyle, artık bu listeye yüzme ekleyebilirsiniz.

Sertleştirilmiş Sualtı Modüler Robot Yılanı (HUMRS) ile ilgili çalışmalar Temmuz 2020’de başladı. Üniversitenin robotik laboratuvarı, robotun ideal olmayan koşullarda çalışmasına izin vermek için geçmişte kullandığı suya dayanıklı modülleri uyarlayarak işe başladı. Daha sonra su altında hareket edebilmesi için bir dizi türbin ve itici eklediler. HUMRS geçtiğimiz Mart ayında CMU havuzunda ilk yüzmeye devam ederken, proje üzerindeki çalışmalar hızla ilerledi.

blank

Üretim için Gelişmiş Robotik (ARM) Enstitüsü – başka bir ARM ile karıştırılmamalıdır – robot yılanın bu en son sürümünün finanse edilmesine yardımcı oldu. Robotik laboratuvarı, ABD Donanması gibi kuruluşların, bir limandan uzaktayken gemileri ve denizaltıları incelemek için onu kullandığını öngörüyor. İşler sürerken, savaş gemileri mürettebatının araçları hasar gördüğünde çok az seçeneği var. Ya bir dalgıç ekibinin bulundukları yere gelmesini ya da kuru havuza dönmesini beklemeleri gerekir. Her iki durumda da bu, zamana ve paraya mal olan bir şeydir.

Projede çalışan araştırmacılardan Matt Fischer, “Bu bilgiyi gemi bir ana limana veya kuru havuza gelmeden önce alabilirlerse, bu da bakım programında haftalarca veya aylarca zaman kazandırır,” dedi. “Ve bu da para tasarrufu sağlıyor.”

HUMRS’nin küçük boyutu ve esnekliği, aynı zamanda, daha geleneksel bir uzaktaki dalgıçların bunu yapmakta zorlanacağı borular gibi alanlara gidebileceği anlamına gelir. Askeri kullanım dışında, boruları, tankları ve açık deniz kulelerini teftiş eden işleri de bulabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Carnegie Mellon’un Son Ürünü Su Altında Yüzebiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör