Clubhouse Android Uygulaması Mayıs 2021’de Piyasaya Sürülebilir

blank
Clubhouse Android Uygulaması Mayıs 2021'de Piyasaya Sürülebilir

İçerik: Clubhouse Android Uygulaması Mayıs 2021’de Piyasaya Sürülebilir

Clubhouse Android Uygulaması Mayıs 2021’de Piyasaya Sürülebilir:

Clubhouse’un Android uygulaması geliştirme aşamasındadır ve son tweetler, bunun Mayıs 2021’de piyasaya sürülebileceğini göstermektedir. Şu anda, yalnızca sesli sosyal ağ uygulaması yalnızca iOS’ta kullanılabilir. Kurucu ortak ve CEO Paul Davison, Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Android uygulamasının geliştirildiğini doğrulamıştı. Diğer birçok şirket, Clubhouse’a rakip olmak için yalnızca ses uygulamasının kendi sürümlerini geliştiriyor veya geliştiriyor. Hepsinden en önemlisi, hem Android hem de iOS için Twitter Spaces’ın piyasaya sürülmesidir.

CNBC ve New York Times ile Andrew Ross Sorkin tarafından bildirilen yakın tarihli bir röportajda Clubhouse CEO’su Davison, ekibinin uygulamayı Android’e genişletmek için çalıştığını doğruladı. Ayrıca, uygulamanın Android geliştiricisi Mopewa Ogundipe (@mopewa_o) tarafından yakın zamanda yayınlanan bir tweet, ekibin bir Google Pixel akıllı telefonla Android uygulamasını oluşturmak için çalıştığına dair bir teaser verdi. Morgan Evetts’in (@morqon) bir tweet’i, uygulamanın Mayıs 2021’de kullanıma sunulabileceğini ima ediyor.

Uygulama, Nisan 2020’deki lansmanından bu yana büyük bir başarı elde etti. Uygulama istihbarat firması Sensor Tower tarafından paylaşılan tahminlere göre Şubat 2021’de 10 milyondan fazla indirildi. Bu ayın başlarında, uygulama, uygulamadaki içerik oluşturucular için bir para kazanma özelliği başlattığını duyurmuş ve ayrıca ondan herhangi bir ödeme almayacağını iddia etmişti. Şirket ayrıca, özelliği başlangıçta küçük bir odak grubu aracılığıyla test edeceğini ve ortaya çıkan herhangi bir hatayı düzelttikten sonra sonunda tüm müşterilere sunulacağını söyledi.

Clubhouse’a rakip olacak bir hareketle Telegram, uygulamasında Telegram Voice Chats 2.0 adlı yeni bir özellik başlattı. Ayrıca, kullanıcıların ileride başvurmak üzere aramalarını kaydetmelerine, sınırsız katılımcı ile canlı sesli görüşmeler yapmalarına, el kaldırma mekanizmalarına, davet bağlantılarına ve sesli sohbet başlıklarına sahip olmalarına olanak tanıyan yalnızca sesli bir sohbet platformudur. Benzer şekilde Twitter, Twitter Spaces uygulamasını bu ay yayınlamayı planladığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse Android Uygulaması Mayıs 2021’de Piyasaya Sürülebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör