Final Fantasy XIV PS5 Açık Betaya Güncellemeler Geldi

blank
Final Fantasy XIV PS5 Açık betaya Güncellemeler Geldi

İçerik: Final Fantasy XIV PS5 Açık Betaya Güncellemeler Geldi

Final Fantasy XIV PS5 Açık betaya Güncellemeler Geldi:

Final Fantasy XIV artık PS5’te açık beta olarak mevcut ve Square Enix’ten Matt Hilton, PlayStation Blog’da yeni konsol için geliştirmeleri detaylandırdı. Başlangıç ​​olarak, MMORPG, PS5’te seçilebilecek üç işleme çözünürlüğü sunacak: 4K, 1440p ve 1080p HD. Genel olarak, 1440p ve HD çözünürlüklerde oynanan oyunlar 60FPS’de çalışırken, 4K’da oynanan oyunlar yaklaşık 40FPS’lik kare hızlarında çalışacaktır. Hilton, oyuncuların oyun içindeki yoğun nüfuslu yerlerde bile 30FPS civarında kare hızları göreceğine inanıyor.

Square Enix ayrıca, çözünürlüğü artırmak için AI araçlarını kullanarak ve buna ihtiyaç duyan belirli parçaları elle ayarlayarak oyunun başlangıçta 720p ekranlar için yapılmış kullanıcı arayüzünü de yükseltti. Ek olarak, daha sürükleyici bir deneyim için 3D ses özelliklerini içeriyordu: Örneğin, kameranın konumunu değiştirmek ortam seslerini de buna göre değiştirecek. PS5 sürümü, DualSense denetleyicisinin yeteneklerinden yararlanmak için bir dizi eylem için yeni dokunsal geri bildirim ve bazı uyarlanabilir tetikleyiciler (özellikle görevler için FPS tipi moda girdiğinizde) ile birlikte gelir. Son olarak, oyuncular PS5’in SSD’si sayesinde daha hızlı yükleme süreleri bekleyebilir.

Oyun yalnızca açık beta sürümünde olsa da, PS5 sahipleri herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmayacak ve zaten PS4 sürümüne sahiplerse ücretsiz olarak alabilecekler. Sıfırdan başlamaları durumunda, önce ücretsiz deneme sürümünü edinebilirler, bu da onlara temel oyuna ve ilk genişleme paketi olan Heavensward’a 60. seviyeye ulaşana kadar erişim sağlar. Hilton, geliştiricinin MMORPG’yi bir Önlem olarak sistem için açık beta “FFXIV’de büyük miktarda mevcut içerik olduğundan.” Oyuncular herhangi bir kritik sorunla karşılaşmazlarsa, şirket “doğrudan resmi hizmete geçecektir.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Final Fantasy XIV PS5 Açık Betaya Güncellemeler Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Battlefield 2042 Araç Kontrollerini Geliştirmiş Gibi Gözüküyor

Battlefield 2042 Araç Kontrollerini Geliştirmiş Gibi Gözüküyor:Resmi: Battlefield 2042, DICE’ın uzun süredir devam eden birinci …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör