Instagram Hala Beğeni Sayısını Gizlemeye Çalışıyor

blank
Instagram Hala Beğeni Sayısını Gizlemeye Çalışıyor

İçerik: Instagram Hala Beğeni Sayısını Gizlemeye Çalışıyor

Instagram Hala Beğeni Sayısını Gizlemeye Çalışıyor:

Instagram, yaklaşık iki yıldır benzer sayıları gizlemeyi deniyor. Ancak şirket, bu özellik için ne planladığını veya uzun süredir devam eden testten ne öğrendiğini kamuoyuna çok az söyledi. Şimdi şirket bu çabayla ilgili bir güncelleme yapıyor ve deneye yeni bir ince ayar yapıyor.

Önceki yinelemelerde olduğu gibi, yalnızca Instagram kullanıcılarının küçük bir alt kümesine sunulacak olan değişiklikle, uygulama, kullanıcılara hangi beğenileri gizlemek istediklerini seçme olanağı verecek. Artık kendi gönderilerindeki benzer sayıları gizleme (böylece takipçileri onları görmez) veya gönderilerdeki benzer sayıları diğer herkesten gizleme (sayımları akıştan tamamen çıkararak etkili bir şekilde çıkarma) seçeneklerine sahip olacaklar. Kullanıcılar aynı zamanda beğenilerin normal şekilde görünmesini sağlama seçeneğine de sahip olacaklar; bu, Instagram’ın geçen ay kısaca ve “istemeden” özelliği çok daha fazla kişi için açtığı zaman yaygın eleştirilere bir yanıt olabilecek bir seçenek.

Instagram, gizleme beğenilerini daha kalıcı bir özellik haline getirmeyi planladığını belirtmedi, ancak yöneticileri, özellikle genç kullanıcılar için uygulamanın “basıncını düşürme” çabası hakkında defalarca olumlu konuştu. En son güncelleme, Instagram’ın 13 yaşından küçük çocuklar için uygulamasının yeni bir sürümünü de araştırmasıyla birlikte geliyor. Bu proje hala erken aşamalarda olsa da, bazı milletvekilleri şirketi şimdiden beğeniler gibi özellikleri ortadan kaldırmaya zorladı. uygulama daha bağımlılık yapar.

Ayrı olarak, Facebook da bu deneyin bir sürümünü test edecek ve ana platformuna “benzer bir deneyim” getirmeyi planlayacak. Sosyal ağ, Avustralya’da beğenileri gizlemeyi denedi, ancak şimdiye kadar bunu daha geniş bir alana yaymadı. Bir sözcü yaptığı açıklamada, şirketin “bu yeni küçük testten öğreneceğini ve yakında paylaşacak daha çok şeyi olacağını” söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram Hala Beğeni Sayısını Gizlemeye Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör