Yeni PS5 Güncellemesi, HDR ve 120 Hz Desteği İçeriyor

blank
PlayStation 5, Nisan Ayında Yeni Güncellemeler Alacak

İçerik: Yeni PS5 Güncellemesi, HDR ve 120 Hz Desteği İçeriyor

Yeni PS5 Güncellemesi, HDR ve 120 Hz Desteği İçeriyor:

Sony’nin yeni PS5 yazılım güncellemesi şu anda yayında ve HDR ve 120 Hz desteği için bazı sürpriz iyileştirmeler içeriyor. Sony, oyuncuların PS5 oyunlarını harici bir sabit diskte depolamasına (ancak oynamamasına) izin verecek büyük bir yeni özelliği zaten ayrıntılı olarak açıklasa da, bir oyun veya uygulama kullanırken video çıkışını otomatik olarak HDR olmayan bir şekilde değiştirme seçeneği de var HDR’yi desteklemez.

Bu, PS5’te HDR kullananlar için önemli bir gelişmedir, çünkü artık SDR içeriğini görüntülerken HDR’yi manuel olarak devre dışı bırakmak için ayarlar menüsüne girmenize gerek kalmayacaktır.

Bu HDR değişikliklerinin yanı sıra, bu güncelleme ayrıca PS5 ayarları menüsünün sistem bölümüne iki yeni HDMI kontrolü ekler. Artık, bir PS5’i açtığınızda ve onu doğru girişe geçirdiğinizde bağlı bir TV’yi otomatik olarak açan tek dokunuşla oynatmayı değiştirebilirsiniz. Ayrıca, konsolunuza bağlı TV’yi kapatırsanız PS5’in dinlenme moduna girmesine izin veren gücü kapatma bağlantısını da açıp kapatabilirsiniz.

Sony ayrıca bu güncellemede 120 Hz ile daha fazla PC monitörünü destekliyor. 120Hz’yi destekleyen bir 1080p PC monitörünüz varsa, PS5 ile artık bu yenileme hızında çalışmalıdır. Ne yazık ki, PS5’te Değişken Yenileme Hızı (VRR) desteği hala eksik.

Bu en son yazılım güncellemesi ayrıca oyun içi sohbeti hızlı bir şekilde devre dışı bırakmak için daha iyi seçenekler, satın alınan oyunları arama seçeneği ve bir kitaplıkta oyunları gizleme yeteneği içerir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni PS5 Güncellemesi, HDR ve 120 Hz Desteği İçeriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor:Tony Hawk’un Pro Skater 1 ve 2’si, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör