Artık Instagram Kullanıcıları Beğeni Sayılarını Gizleyebilecek

blank
Artık Instagram Kullanıcıları Beğeni Sayılarını Gizleyebilecek

İçerik: Artık Instagram Kullanıcıları Beğeni Sayılarını Gizleyebilecek

Artık Instagram Kullanıcıları Beğeni Sayılarını Gizleyebilecek:

Çarşamba günü Instagram, kullanıcıların başkalarından onay isteme baskısını hafifletmek için kullanıcıların “beğenme” sayılarını gizlemelerine izin vermekle uğraştığını söyledi.

Instagram’da yapılan bir deney, seçeneğin bir hit olduğunu gösteriyorsa, bu seçenek kalıcı hale getirilebilir ve hatta görüntü merkezli sosyal ağın sahibi olan Facebook’a kadar genişletilebilir. Bir Facebook sözcüsü AFP’ye verdiği demeçte, “2019’da, küçük bir grup insanın Instagram’a gönderirken baskıyı azaltıp azaltmadığını anlamak için benzer sayıları saklamaya başladık” dedi.

“Bazı insanlar bunu yararlı buldu, ancak bazıları hala popüler olanı izleyebilmek için benzer sayıları görmek istiyordu.” Sosyal ağlarda gönderileri beğendiğini belirten kaç kişinin durum sembolleri veya değer göstergeleri olarak görülebilmesi akıl sağlığı endişelerini artırıyor.

Bazı uzmanlar, “beğeniler” için doyumsuz arayışların bağımlılık yapabileceğini ve özellikle genç insanlar için yıkıcı etkileri olabileceğini söylüyor. Instagram, dünyanın her yerinden az sayıda kullanıcının gönderilerinde “beğenme” sayıları gösterip göstermemeye veya başkaları tarafından paylaşılan içeriklerde onları görmeye karar vermesine izin veriyor.

Sözcü, “Başlamak için bunu Instagram’da test ediyoruz, ancak Facebook için de benzer bir deneyim araştırıyoruz” dedi.

Facebook, Instagram’da test edilen gibi tasarım ince ayarlarının, hizmetle nasıl etkileşimde bulunacakları üzerinde kontrol sağlarken kullanıcıların refahını nasıl destekleyebileceğini anlamak için uzmanlarla birlikte çalıştığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık Instagram Kullanıcıları Beğeni Sayılarını Gizleyebilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör