Facebook, Yenilenebilir Enerji Hedefine Ulaşmak Üzere

blank
Facebook, Yenilenebilir Enerji Hedefine Ulaşmak Üzere

İçerik: Facebook, Yenilenebilir Enerji Hedefine Ulaşmak Üzere

Facebook, Yenilenebilir Enerji Hedefine Ulaşmak Üzere:

Facebook Perşembe günü yaptığı açıklamada, 2020’den beri tüm operasyonlarının yenilenebilir enerji tarafından tamamen desteklendiğini ve sosyal medya devinin 2018’de iklim değişikliğiyle mücadele için belirlediği bir hedefe ulaştığını söyledi.

Sosyal ağ, duyuruyu 22 Nisan’da çevre korumaya odaklanan yıllık bir etkinlik olan Dünya Günü öncesinde yaptı. Kilometre taşı, teknoloji şirketlerinin, teknoloji ürünlerine yönelik artan iştahın ortasında yeni cihazlar ve güç veri merkezleri üretirken çevre üzerindeki zararlı etkileri dengelemek için neler yaptıklarını gösteriyor. Greenpeace gibi çevreci gruplar, Facebook gibi işletmelere daha çevre dostu olmaları için yıllarca artan bir baskı uyguluyor.

Facebook ayrıca faaliyetlerinin “net sıfır emisyona” ulaştığını söyledi, şirket bunun anlamı “bizim yaydığımızla aynı miktarda sera gazı emisyonunu atmosferden uzaklaştırmak” anlamına geliyor. ABD Çevre Koruma Ajansı’na göre, bu emisyonlar bir miktar kirliliğe ve daha sıcak bir iklime katkıda bulunuyor. Sosyal ağ, son üç yılda sera gazı emisyonlarını% 94 azaltarak% 75 azaltma hedefini aştığını söyledi. Facebook’un azalttığı emisyonların bir kısmı veri merkezlerinden, ofislerinden ve şirketin kiraladığı diğer binalardan geldi.

Facebook, görüntülü sohbet cihazı Portal gibi ürünlerini üretmek için gereken ticari faaliyetler için 2030 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyor. Bu faaliyetlerden bazıları iş seyahatlerini ve donanım üretimini içerir.

Facebook ayrıca Dünya Günü’nü desteklemek için çeşitli ortaklıklara katıldığını söyledi. Ve sosyal ağın topluluk yardımı özelliği sayesinde, Facebook kullanıcıları bir parkta çöp toplama veya ağaç dikme gibi gönüllü faaliyetlere kaydolabilecekler. Şirket ayrıca iklim ve bilim bilgileri için bir merkeze sahip ve Dünya Günü için sanal bir etkinlik 22 Nisan’da saat 9: 00’da Facebook’ta yayınlanacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Yenilenebilir Enerji Hedefine Ulaşmak Üzere

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi

LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi. Bir zamanlar korkunç derecede şiddet içeren videoların …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör