Ford BlueCruise Sürücüsüz Şekilde 110.000 Mil Yol Yaptı

blank
Ford BlueCruise Sürücüsüz Şekilde 110.000 Mil Yol Yaptı

İçerik: Ford BlueCruise Sürücüsüz Şekilde 110.000 Mil Yol Yaptı

Ford BlueCruise Sürücüsüz Şekilde 110.000 Mil Yol Yaptı:

Ford, GM’nin Süper Yolculuğuna kendi eller serbest otoyol sürüşü ile karşılık vermeye kararlı ve bu, oldukça kapsamlı bir dizi gerçek dünya testi yapmak anlamına geliyor. Otomobil üreticisi, geçen yılı yaklaşan BlueCruise sistemi için “tüm yol yolculuklarının anasını” yürütmekle geçirdiğini, ABD ve Kanada’da 110.000 millik toplu bir yolculukta beş Mustang Mach-E geçidi ve beş F-150 kamyonu gönderdiğini açıkladı.

Amaç, hiç kimseyi şaşırtmayacak şekilde, BlueCruise’un çok çeşitli gerçekçi yol ve trafik koşullarında nasıl başa çıktığını ölçmekti. Ford halihazırda 500.000 mil geliştirme testine katılmıştı, ancak bunlar daha kısa, dar odaklı kuru çalışmalardı. Yol gezileri, Ford’un ülke genelinde seyahat ederken yol işaretlerinden hava durumuna kadar her şeyde değişiklik aramasına yardımcı oldu.

BlueCruise, Co-Pilot360 Active 2.0 Hazırlık Paketine ihtiyacınız olsa da, bir yazılım güncellemesiyle yılın ikinci yarısında 2021 Mustang Mach-E ve F-150 modellerine ulaşacak. Super Cruise gibi, “ön yeterliliğe sahip” otoyol bölümleri aramaya dayanır ve yola dikkat ettiğinizi doğrular. Gerçekten ellerinizi direksiyondan çekebilirsiniz, ancak ya BlueCruise’a hazır alandan çıktığınızda ya da yolda beklenmedik bir sorunla karşılaştığınızda müdahale etmeye hazır olmalısınız.

Bu özellik size mal olabilir. BlueCruise, CA Route 1, First Edition ve Premium trim seviyelerinde Mustang Mach-E’de ekstra ücretsiz bir özelliktir ve gerekli Co-Pilot360 paketini F-150 Limited’de standart olarak alabilirsiniz. Bununla birlikte, diğer her sahip için, eller kapalı modunu eklemek için en az 600 ABD Doları artı donanım maliyetine bakıyorsunuz. Ford’un yarı otonom teknolojisini gerekçelendirip doğrulayamayacağınıza karar vermek için tipik otoyol sürüş sürenize bakmak isteyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford BlueCruise Sürücüsüz Şekilde 110.000 Mil Yol Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor

Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor: Lincoln, ana Ford’un tüm elektrik taahhütlerinin bir kısmını …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör